Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup lutownicy (allegro)

aj123 30 Paź 2010 18:20 4336 13
  • #1 30 Paź 2010 18:20
    aj123
    Poziom 25  

Witam !
    Chcę kupić sobie nową lutownicę, gdyż stara już powoli się "kończy" :) Szukałem na allegro i trafiłem na coś "super taniego" o wcale nie najgorszych parametrach. Nie mogę podać numeru aukcji ani linku, więc opisze i dodam zdjęcie.

Lutownica :
    Typ : pistolet
    Moc : 30W/130W (na włącznik)

Zakup lutownicy (allegro) Zakup lutownicy (allegro)

Cena to nie całe 20zł + wysyłka. Normalnie to pomyślałbym że to jakieś g**no, ale kupiłem już mini wiertarkę (też velleman) za 20zł i działa nawet fajnie to dlaczego to by nie miało dobrze grzać ? ;) Ogólnie proszę o opinie kolegów.

0 13
  • #2 30 Paź 2010 19:04
    ffff
    Poziom 16  

Witam odnośnie wiertarki vellman też na taką się pokusiłem i ośka jest skrzywiona wymieniłem silniczek

0
  • #4 30 Paź 2010 20:36
    aj123
    Poziom 25  

Co do wiertarki, to oczywiście nie może się równać z "normalną" (firmową), a dotego jakąś stołową. Ale ja nie nażekam ;)

Co do linku - dzięki. Ale mi chodzi tylko o to, żeby ktoś mi doradził czy kupić tą litownicę 30/130W ?

0
  • #5 30 Paź 2010 20:56
    grazdanin
    Poziom 14  

Kup normalną kolbę, wygoda kilkadziesiąt razy lepsza, szukaj 30W-40W

0
  • #7 30 Paź 2010 21:34
    Ronin64
    Poziom 35  

A czy ona była takiego pokroju jak ta na zdjęciach?

0
  • #8 30 Paź 2010 21:41
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 31 Paź 2010 10:52
    aj123
    Poziom 25  

Ronin64 napisał:
    A czy ona była takiego pokroju jak ta na zdjęciach?

Tak, dokładnie ta sama (zdjęcia ściągnięte z aukcji)

Dodano po 7 [minuty]:

Mam do wyboru dwie opcje (allegro) :

1. Lutownica (ten pistolet ze zdjęcia) :
    - podana jest tylko moc (30/130W)

2. Lutownica oporowa :
    - 60W
    - temp. grotu 400*C

Gdybym miał wybierać z tych dwóch, to którą wziąźć ?

Dodano po 3 [minuty]:

P.S - Rodzi się pytanie, dlaczego nie wezmę transformatorówki ? A no dlatego, że ciężko się nią lutuje małe elementy i styki w ciasnych miejscach...

Miałem transformatorówkę 75W i pamiętam że rozgrzewała się do max temp. w dosłownie 1-2 sekundy.

Dodano po 22 [minuty]:

Albo co powiecie na stację lutowniczą ZD-98 ?

0
  • #11 31 Paź 2010 11:51
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

aj123 napisał:
    Witam !
    Chcę kupić sobie nową lutownicę, gdyż stara już powoli się "kończy" :) Szukałem na allegro i trafiłem na coś "super taniego" o wcale nie najgorszych parametrach. Nie mogę podać numeru aukcji ani linku, więc opisze i dodam zdjęcie.

Lutownica :
    Typ : pistolet
    Moc : 30W/130W (na włącznik)

Zakup lutownicy (allegro) Zakup lutownicy (allegro)

Cena to nie całe 20zł + wysyłka. Normalnie to pomyślałbym że to jakieś g**no, ale kupiłem już mini wiertarkę (też velleman) za 20zł i działa nawet fajnie to dlaczego to by nie miało dobrze grzać ? ;) Ogólnie proszę o opinie kolegów.
    kupiłem taką lutownicę już przeszło dwa lata temu - jako wtedy nowość - i do doraźnego używania jest ona bardzo przydatna ze względu na "dopalacz". Jednocześnie kupiłem też do niej zapasową grzałkę (w cenie poniżej 5.- PLN) i okazało się to - ze dwa miesiące wstecz - przewidującym zakupem, ponieważ rozgrzana lutownica spadła mi (nie pierwszy raz) na twardą posadzkę i jej grzałka "odeszła do krainy eksponatów" ... :!: :cry:
    Sama lutownica - pomijając tę czarną nakrętkę, która przegrzała i zdeformowała się - jest, IMHO, dość trwała i również jej grot, a który używam w niej ten sam od nowego.

Pozdrawiam

P.S. Po ok. roku - przez przypadek - natrafiłem na podobną (taki sam grot i moc) z "dopalaczem" lutownicę ale prostą i też w cenie ok. 20,- PLN, więc leży u mnie w zapasie.
    Tylko jak miałem później kupić taką samą koledze to już w tamtym sklepie, gdzie wcześniej kupowałem, to już tej prostej nie było, a i w e-sklepach też takowej obecnie nie widzę ...

0
  • #13 31 Paź 2010 13:37
    1078231
    Użytkownik usunął konto