Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELL E770p

1master 26 Sep 2004 21:25 1401 3
    1master
    Level 11  
    Od ok. 2 miesięcy posiadam monitorek 17" Dell E770p.(ma ok 3,5 roku).Od ok kilku tygodni mam z nim mały problem.Z środka monitora wydobywa się czasami dziwny dzwięk można to porównać do "pukania-stukania"(nie znam sie na tym, wiec używam niefachowej terminologii).odgłosy te nie wydobywaja sie często,ale nasilenie nastepuje po ok 7-8 godzinach pracy.(śmieszne ale te 7 godzin przypada na godz 20,po 23 wszystko wraca prawie do normy,nie rozumiem tego ale ..... tak jest)Na początku myślałem że problem jest związany z czestotliwościa odświeżania(monitor pracuje w rozdzielczości 800x600 przy 100Hz) więc zmieniłem ją na 85 Hz i nic,jak w/wy problem był tak nadal jest.Monitorek ogólnie jak na swój wiek spisuje sie bardzo dobrze,gdyby nie ten dzwięk z środka.Wiem, że mój opis nie jest na "wysokim" poziomie ale naprawde nie znam sie na tym dobrze(a jestem zdziwiony/zaniepokojony tym co się dzieje).Początkowo myślałem,że problem jest związany z wysokim napięciem w sieci(taki sam problem z TV,a instalacja elektryczna jest trochę "walnięta"),nie wiem czy to jest rozwiązanie problemu(a jeśli tak to jak zapobiegać takim skokom-mam listwę ale może .....)albo jeśli to jest inna przyczyna to bardzo prosiłbym o wskazanie jej i możliwy sposób jej wyeliminowania.(I przepraszam wszystkich którzy musieli czytać wypowiedź osoby ktora nie zna się dobrze na elektronice).Z góry dziękuje za pomoc!
    Kalik
    Level 24  
    Czy podczas tego "pukania-stukania" wyświetlany obraz ulega zmianie, tzn. zmieniaja się jego rozmiary, jasnośc świecenia itp? Właściwie to powinienes go rozebrać i przeprowadzić oględziny może problem od razu się wyjaśni jeśli jest to np. jakis zimny lut. Warto go też wyczyścić bo może jest tam zbyt wiele kurzu i skacza jakieś statyki dając taki efekt "stukania" :) pozdrawiam
    srcp
    Level 11  
    Jeżeli śieć jest w złym stanie to w czasie tych zakłóceń najlepiej podpiąć woltomierz do tej listwy z której zasilasz monitor i wtedy zauważysz ewentualne wachania napięcia.
    Piec elektryczny bojler na ciepłą wodę to duże odbiorniki energi które najcześciej powodują duże spadki napięcia w starych sieciach.
    życzę powodzenia.
    1master
    Level 11  
    Podczas tego "stukania-pukania" obraz nie zmienia się(nie rozjaśnia się itd).Jet taki sam jaki był wcześniej.Ogólnie monitor działa bardzo dobrze.Można powiedzieć że podobna sytuacja jest z telewizorem(tylko rzadziej).Sieć elektryczna jest z 70-tych.