Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak smarowania łańcucha w Sthil ms 180

LUKASZ I IGOREK 30 Paź 2010 20:29 8468 5
  • #1 30 Paź 2010 20:29
    LUKASZ I IGOREK
    Poziom 1  

Witam, chciałem wymienić pompkę w pilarce Sthil ms 180 od smarowania łańcucha. Może mi ktoś poradzić jak się za to zabrać?:cry:

2 5
  • #2 31 Paź 2010 18:39
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Lis 2010 13:55
    orzel-jak
    Poziom 15  

Lepiej sprawdź drożność wężyków i kanału. Często też na wlocie pompki upycha się brud(zobaczysz jak wyjmiesz pompkę).

1
  • #4 02 Lis 2010 21:26
    burza11
    Poziom 13  

Wymieniaj pompke, ten model ma bardzo wadliwą pompke. Mam taką samą i zawozilem do serwisu (też nie było smarowania), kolesie mowili że to już któryś 180 z kolei w tym miesiącu, z innymi modelami prawie nie ma problemu...

0
  • #5 13 Lis 2010 22:10
    RBMK-1000
    Poziom 12  

burza11 napisał:
    Wymieniaj pompke, ten model ma bardzo wadliwą pompke. Mam taką samą i zawozilem do serwisu (też nie było smarowania), kolesie mowili że to już któryś 180 z kolei w tym miesiącu, z innymi modelami prawie nie ma problemu...

Ten typ pompy oleju jest jeszcze użyty w 16 innych modelach pilarek STIHL i jest tak prosty w konstrukcji ze praktycznie nie ma się w niej co zepsuć, jest jednak dość wrażliwa na zanieczyszczenia.

1
  • #6 14 Lis 2010 18:32
    KdF
    Poziom 16  

burza11 napisał:

Bez przesady. W 90% winny jest wężyk łączący zbiorniczek z pompką. Zazwyczaj się rozszczelnia i zamiast zasysać olej ciągnie powietrze. Zdarza się również że przewód ten zaczyna się z czasem robić bardzo miękki i potrafi się zagiąć.
    Co do wyciągania pompki to bym się wstrzymał bo możesz mieć problem z zamontowaniem. Montaż jest nieco bardziej skomplikowany. Pompka musi być wciśnięta na dokładnie tą samą głębokość. Niestety nie ma progu lub zderzaka który ustala właściwe jej położenie. Jeśli już musisz to zmierz przed demontażem położenie pompki suwmiarką aby ją ponownie umieścić na tej samej głębokości.

2