Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mondeo 2001 1.8 16v przerywa po ok 10 sekundach od zapalenia

michaSH 31 Oct 2010 00:44 1542 0
    michaSH
    Level 1  
    witam
    motor po remoncie, pierscienie, zawory, uszczelki, lancuch i sterta innych rzeczy. jest to ten smieszny silnik z tymi klapkami przy kolektorze ssacym- ktore zreszta wywalilem bo sie urywaly, jestem na etapie zamawiania zestawu naprawczego.po zdjeciu glowicy okazalo sie ze byly wypalone zawory. lpg sekwencja. nowe swiece. kable tez byly kiedys wymieniane. wymienilem wszystkie mozliwe czujniki- polozenia walkow, walu, nowy tez jest temperatury, lancuch zalozony na blokadach i nie ma sily jest dobrze, wymienilem cewke dalej to samo.

zapalam auto chodzi git ale po ok 10 15 sekundach zaczyna przerywac jakby nie chodzil na jeden gar, szarpie motorem, nie przyspiesza plynnie, obojetne czy gaz czy benzyna. po ok 2500 tys obrotow juz tego tak mocno nie widac ale moze to jest kwestia tego ze tego sie nie zauwaza. zero bledow na kompie. czasem wyjdzie wypadanie zaplonow i tu roznie raz bylo 1 i 4 a raz 1 i 2. kompresja git na kazdym cylindrze.

czytalem cos o cewkach ze padaja jak lpg bierze sygnal z kabla ktory idzie do cewki. szczerze nie wiem czy to moze byc przyczyna poniewaz auto jezdzilo tak conajmniej 2 lata. a jak juz wspomnialem cewke wsadzilem nowa i tez tak bylo ze za kilka sekund przerywalo. jedynie sondy mam stare ale komp nie pokazal zeby bylo z nimi cokolwiek nie tak. katalizator sie skonczyl? mozliwe ze wydech zatkany? nie zgasnie po kilku minutach tylko poprostu po chwili zaczyna przerywac i tak chodzi i godzine.

help.
    pozdrawiam.

edit
    nowe objawy na zakretach zaczyna jeszcze bardziej przerywac. dolozylem jeden kabel masowy do silnika i nic lepiej. jakies sugestie? jakiekolwiek :|