Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer przewód optyczny do deq-p6600

kangu78 31 Paź 2010 08:42 1419 3
  • #1 31 Paź 2010 08:42
    kangu78
    Poziom 10  

Czy ktoś z was spotkał się z budową przewodów pioneera opisywanych w instrukcjach jako optyczne . Potrzebuje połączyć DVH-P7000R z DEQ-P6600 aby uzyskać dźwięk wielokanałowy Dolby Digital lub DTS potrzebuje połączyć te urządzenia razem.
    Szukam budowy takiego przewodu lub przeróbki na jakies inne rozwiązanie , może ktoś z was przerabiał ten temat.
    Numer pioneera CDE6366

Dzięki za każde info.

• #2 01 Lis 2010 21:13
    milejow
    Poziom 42  

Poczytaj sobie o światłowodach i będziesz znał budowę przewodu optycznego. Wnioskuję po poście, że chcesz sklecić go samodzielnie-zapomnij

• #3 02 Lis 2010 00:14
    kangu78
    Poziom 10  

Trochę poczytałem przez weekend i wiem że zawsze można coś zrobić w końcu szkoła i studia czegoś nas uczą by radzić sobie w różnych sytuacjach.

Na forach internetowych zagranicznych wyjaśniają zasadę tego przewodu.
    Jest to światłowód z wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem dlatego gniazda w sprzęcie pioneera są czteropinowe i występują na nich standardowe napięcia potrzebne do zasilania gniazda i nadajnika światłowodowego. Pioneer najprawdopodobniej zastosował takie rozwiązanie ponieważ warunki w samochodach są ciężkie a zabrudzenia optyki mogły by doprowadzić do nieprawidłowego działania.
    Co pozostaje zamówić w DSV cena ok 500zł za 1szt potrzebuje min 2szt.

Znalazłem na stronie avt odbiorniki ,nadajniki i przewody światłowodowe w cenach dla mnie śmiesznych nadajnik 16zł , odbiornik 12zł przewody w zależności od odległośći od 15zł do max 45 za 10m.
    Potrzebuje porady z kogoś kto miał z tym do czynienia i schematu dla deq-p6600 i dvh-p7000r

Jutro postaram sie dodać schemat z deq-p9r gdzie widać jak połączone złącze 4 pin

• #4 20 Gru 2010 18:31
    cbh69
    Poziom 9  

Siemka!

Sorki, ze sie wtracam i w sumie juz odkopuje.

Mam dwa procki DEQ-P9, ale tylko jeden kabel.
    Czy moglbys dodac ten schemacik? Moze by czlowiek troszke zaoszczedzil.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME