Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Angielskie vs Polskie wtyczki sieciowe...

31 Paź 2010 08:51 1893 7
  • Specjalista AGD
    Kilka dni temu pomagałem znajomemu, gdy jego 10 letni syn dostał zadanie z języka angielskiego: "Dlaczego wtyczki sieciowe w Anglii są inne niż w Polsce?".

Nie byłem w Anglii, ale wiem, że tam prawie wszystko jest inne (inne systemy), ale też wiem, że sporo sprzętu z Anglii do Polski się przywozi i tylko wtyczka stanowi problem, a tak to działają bez problemu.

Więc kazałem aby napisał, że Angielskie wtyczki wyglądają inaczej, bo wykonane są systemu angielskiego (innych norm).

Nie była to dobra odpowiedź wg nauczyciela, który nagrodził tylko tych uczni, którzy napisali, że jest tam inne napięcie - tj. 110V.

Co sądzicie o tym?
  • Poziom 35  
    Jeżeli w Anglii (region Wielkiej Brytanii) jest w gniazdkach 110V to ja jestem zmartwychstały Jan Paweł II.
  • Specjalista AGD
    Myślałem długo nad tym i może nauczyciel mówił Anglia, a myślał Ameryka (tj. USA)...
  • Poziom 38  
    Coś się nauczycielowi "pomieszało", albo chodziło o coś innego ?
    Link
    Należało by sprawę wyjaśnić !
  • Poziom 1  
    niech pani nauczycielka idzie do szkoły zamiast dzieci bzdur uczyć
  • Poziom 38  
    sirgregor1968 napisał:
    niech pani nauczycielka idzie do szkoły zamiast dzieci bzdur uczyć

Ja "wyczytałem" że to był nauczyciel ? (może nie umiem czytać między wierszami? :D )
  • Specjalista AGD
    Nauczyciel, to tak ogólnie, bo nawet sam nie wiem czy to on czy ona.
  • Poziom 24  
    Abstrahując, to duża sieć MM w Polsce również powinna pójść do szkoły, bo sprzedała mi TV z angielską wtyczką, instrukcją i angielskim systemem cyfrowym MPG-2. Nie dla idiotów.
    Pozdrawiam.