Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć regulatory pokojowe do VITOPEND 100?

31 Paź 2010 09:03 2048 2
 • Poziom 1  
  Witam!
  Proszę o pomoc - może ktoś wie?
  Jak podłączyć regulatory temperatury pokojowej drogą radiową do piecyka gazowego?
  W mieszkaniu mam piecyk gazowy (CO/CW) i jeden regulator temperaturowy w przedpokoju firmy SIMENS RAA20. Mam problem z stałym utrzymaniem ciepła w pomieszczeniach.
  Chciałbym założyć regulatory temperatury pokojowej drogą radiową.
  Proszę o pomoc jaki typ regulatorów będzie pasował do mojego piecyka i jak te regulatory podłączyć, chodzi mi o instrukcję.
  Wielkie dzięki.
  pz!
 • Poziom 39  
  1. Jeżeli nie masz odzielnych zaworów sterowanych elektrycznie na poszczególne pokoje to możesz założyć tylko jeden regulator.
  2. Jeżeli radiowy to masz możliwość jego przenoszenia, co da szansę na znalezienie optymalnej lokalizacji.
  3. Nie da się do pieca podłączyś kilku regulatorów sterujących - sterowanie jest metodą podania zwarcia na wejście - kilka będzie działało i tak jako suma, tzn mino ze pokój nr 1 wyłaczy to pokój nr 2 podtrzyma działanie pieca.
  A nie masz może zaworów termostatycznych na grzejnikach ? ( jeżeli to nie podłogówki....) Zawory odpowiednio ustawione w połączeniu z dobrze zlokalizowanym sterownikiem powinny załatwić sprawę...
  Pozdr.J.
 • Poziom 14  
  Możesz podłączyć kilka termostatów jeden bedzie wykluczał drudziego. Mam podłaczone 4 termostaty wszystki wisza koło siebie ( sa powieszone koło siebie żeby pokazać klientom jakie są do wyboru)