Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CIAO 2 21 e.s.i. turbo problem z ciśnieniem

31 Paź 2010 11:24 2061 8
  • Poziom 2  
    CZEŚĆ mam problem z kotłem gazowym CIAO 2 21E.S.I TURBO . Bez względu cz piec jest włączony czy też nie ciśnienie na manometrze rośnie. CO MAM ROBIĆ POMOCY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Zawór c.o zakręcony jest przez cały czas. A ciśnienie z układu dwa razy dziennie muszę spuszczać.
  • Poziom 2  
    'Fachowiec' serwisant powiedział że nagrzewnica jest dziurawa i wymiana będzie kosztować około 700 pln. Mam dwa pytania ? Czy przy dziurawej nagrzewnicy ciśnienie nie powinno spadać? Nagrzewnica kosztuje aż 700 pln . Czy ten "fachowiec" nie robi ze mnie wała ?

Dodano po 13 [minuty]:

Koleżko DAMHAXOR dzięki za radę . jeszcze tylko powiedz gdzie mam poczytać jak usunąć tą usterkę,bo w instrukcji tego nie znalazłem, i będę szczęśliwym człowiekiem CHYBA
  • Poziom 21  
    mzezik napisał:
    'Fachowiec' serwisant powiedział że nagrzewnica jest dziurawa i wymiana będzie kosztować około 700 pln. Mam dwa pytania ? Czy przy dziurawej nagrzewnicy ciśnienie nie powinno spadać? Nagrzewnica kosztuje aż 700 pln . Czy ten "fachowiec" nie robi ze mnie wała ?

Dodano po 13 [minuty]:

Koleżko DAMHAXOR dzięki za radę . jeszcze tylko powiedz gdzie mam poczytać jak usunąć tą usterkę,bo w instrukcji tego nie znalazłem, i będę szczęśliwym człowiekiem CHYBA

niestety wymiana w twoim przypadku jest konieczna ze wzgledu na nieszczelnosc pomiedzy ukladem cwu i co ,przypadek niestety czasami w tych kotlach wystepuje ,zwlaszcza przy dosc mocno zabrudzonej nagrzewnicy(punktowe przegrzanie wymiennika ).cena podana przez serwisanta jest realna ,wiec niestety musisz sie na to zgodzic by pozbyc sie jak najszybciej( zeby nie uszkodzic pozostalych elementow kotla)usterki
    Co do diagnozy kolegi ,przypadek braku azotu w naczyniu przeponowym ujawnia sie dopiero podczas pracy urzadzenia(tu jest npisane ze niezaleznie czy pracuje czy nie)nie tyczy sie tej awarii
    pozdrawiam
    maniek
  • Poziom 30  
    pytanie czy zawór dopuszczający jest sprawny i nie przepuszcza wody
  • Poziom 2  
    DZIĘKI za porady . Serwisant wymienił nagrzewnice i jest o.k. . Prawdopodobnie mam za wysokie ciśnienie wody bieżącej na wejściu do kotła . :|