Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CYFROWE CZUJNIKI TEMPERATURY

MeMic 03 Feb 2003 13:28 8137 3
Fluke Kamera Termowizyjna
 • Cyfrowe, scalone czujniki temperatury TC72 i TC77 z interfejsem SPI wprowadziła do produkcji firma Microchip. Nowe czujniki odznaczają się wysoką dokładnością pomiaru i monitorowania temperatury, a także dużą rozdzielczością "odczytu" przy jednocześnie bardzo małych rozmiarach obudowy, przy czym do "odczytu" temperatury nie wymagają żadnych dodatkowych elementów zewnętrznych. Trój- i czteroprzewodowy standardowy interfejs przemysłowy czujników umożliwia komunikowanie się ich z różnego typu mikrokontrolerami i innymi cyfrowymi układami scalonymi. Czujnik TC72 odczytuje temperaturę z zakresu od -55 do +125oC z i pracuje poprawnie w zakresie napięć zasilania od 2,65 do 5,5 V. Rozdzielczość odczytu temperatury wynosi 0,25oC/bit, a dokładność pomiaru w zakresie temperatur od -40 do +85oC nie przekracza 2oC. Większą rozdzielczością temperatury równą 0,0625oC/bit i szerszym zakresem odczytu od -55 do +125oC charakteryzuje się czujnik TC77 pracujący w zakresie napięć zasilania od 2,7 do 5,5 V. Oba czujniki pobierają w stanie aktywnym niewielki prąd (typowo 250 mA), a znikomo mały w stanie gotowości (typowo 1 mA), co predysponuje je do zastosowań przenośnym sprzęcie zasilanym z baterii. Czujnik TC72 jest aktualnie dostępny w obudowie DFN o wymiarach 3 x 3 mm i ośmiu wyprowadzeniach oraz w typowej obudowie MSOP. Z kolei czujnik TC77 jest oferowany obudowie SOIC z ośmioma wyprowadzeniami oraz w niewielkiej obudowie SOT-23 z pięcioma wyprowadzeniami. Szczególnie korzystnymi parametrami odznacza się obudowa DFN niższa i o lepszej rezystancji termicznej niż obudowy standardowe. Obudowa ta, dzięki wyeliminowaniu konwencjonalnych, bocznych wyprowadzeń, pozwala na znaczne uproszczenie procesu montażu.
  Więcej informacji na temat nowych czujników podano na stronie producenta www.microchip.com
  Układ oferuje autoryzowany dystrybutor firma GAMMA. e-mail: info(malpa)gamma.pl, tel/fax (0-22) 862 75 00, 862 75 01 (lh)

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  MeMic
  Level 14  
  Offline 
  Has specialization in: informatyka, elektronika, automatyka
  MeMic wrote 159 posts with rating 23, helped 1 times. Been with us since 2003 year.
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • Fluke Kamera Termowizyjna
 • #3
  beny1983
  Level 2  
  kurcze ja mysle ze to jest niezly pomysl:)
 • #4
  jasiekz
  Level 14  
  takie właściwości już od dawna maja termometry dallasa 18b20 i możesz je umieścić w sieci na większe odległości i nie robi to żadnych problemów w bascomie do avr jest ich pełna obsługa poprzez magistralę 1wire i nawet nie trzeba zasilać działa nawet na 100m.(sprawdzałem)