Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo D7830 uszkodzona matryca?

31 Paź 2010 11:36 2837 6
  • Poziom 12  
    Witam, wpadł mi w ręce laptop jak w temacie, jest sprawny, wszystko chodzi oprócz dziwnego zachowania matryce (widać na zdjęciach). Czym to jest spowodowane? Uszkodzona matryca, może karta graficzna a może jeszcze coś innego proszę o pomoc.
    Fujitsu Siemens Amilo D7830 uszkodzona matryca? Fujitsu Siemens Amilo D7830 uszkodzona matryca?
  • Poziom 31  
    Laptop posiada VGA (D-Sub konektor) więc weź zwykły monitor CRT albo LCD i podłącz go do laptopa. Albo automatycznie Ci sie to włączy albo skrótem klawiszowym możesz włączyć. Jeżeli na monitorze będzie działało normalnie to znaczy ze matryca, natomiast gdy obraz na monitorze będzie taki sam jak na laptopie to znaczy że coś może z grafiką.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Chodzi mi głównie o sprawdzenie, bo uszkodzone może być dużo częśći albo jakaś dysfunkcja w jakimś podzespole.
  • Poziom 12  
    Podłączyłem lapa pod monitor i dzieje się to samo.
  • Poziom 31  
    No to teraz karta graficzna i pamięć do sprawdzenia. Sądzę że mostek północny może mieć coś z tym wspólnego jeżeli w/w podzespoły będą sprawne.
  • Poziom 16  
    Grafika na 100 procent. W tym modelu jest ona wymienna.Wystarczy zakupić i wymienić.W Amilo D 7830 montowana była ATI9000 od 32 do 128 mb.W bliźniaczych modelach Gericom montowane były
    Nvidia 5100,5200 lub 5600.Można też je zamontować , ale konieczna jest zmiana biosu na odpowiedni model Gericom , inaczej notebook nie wystartuje.