Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat1faz.- podłączenie do linii zasilania awaryjnego,jak?

grzesdc 31 Paź 2010 13:31 1680 2
  • #1 31 Paź 2010 13:31
    grzesdc
    Poziom 16  

Witam!

Wykonywałem ostatnio modernizację informatyczną małego sklepu - wymieniane urządzenia fiskalne, nowe komputery sieć LAN itp. przy okazji zrobiłem porządek z zasilaniem awaryjnym. Zrobiłem wydzieloną instalację z własną rozdzielnicą do zasilania tylko urządzeń komputerowych. Instalacja jest podzielona na 3 obwody wykonane przewodami 3x2,5mm2, z osobnymi RCD na każdy obwód i esami B6. Rozdzielnica jest zasilana z upsa, nie jest bezpośrednio połączona z instalacją na sklepie (lata 60, TN-C wszystko zerowane brak uziemienia na obiekcie). Ups jest wpięty do zasilania sklepu za pomocą jednego wydzielonego obwodu (TN-C-S niestety bez uziemionego punktu rozdziału). Do tego obwodu zasilania awaryjnego ma być podpięty agregat - tu nie ma problemu - kabel zasilający UPs będzie przełanczany miedzy zasilaniem z sieci a agregatem za pomocą przełącznika I-O-II. i teraz pytanie.... co z PE przy zasilaniu z agregatu? agregat jako taki N nie posiada (z tego co wiem to układ IT?). Z czego PE wydzielić? Pozostawić podłaczony do punktu rozdziału? Chyba tak nie powinno być? Do agregatu jest dostępny zestaw do jego uziemiania - sonda do wbijania - tylko czy taka prowizorka będzie skuteczna? Agregat będzie w sumie pracował może z 5-10h w ciągu roku ale chce żeby to było podłaczone w 100% poprawnie. Macie koledzy może pomysł jak to wykonać? Wykonanie uziemienia (wkopanie bednarki) jest niestety niewykonalne - brak miejsca, wszystko wyasfaltowane.

0 2
  • #3 31 Paź 2010 22:44
    grzesdc
    Poziom 16  

niestety tam dyskusja skończyła się na niczym... Po za tym mój agregat jest jednofazowy...

0