Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Fast 11 CF E - nie odpala.

Jakub_Lech 31 Paź 2010 14:14 7176 12
  • #1 31 Paź 2010 14:14
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Witam
    Mam problem z odpaleniem przepływowego gazowego podgrzewacza wody Ariston Fast 11 CF E, mianowicie pod odkręceniu kranu z gorącą wodą podgrzewacz próbuje odpalić, iskry przeskakują, zapala się świeczka jednakże nie następuje zapłon planika głównego, a świeczka gaśnie(cały czas iskra przeskakuje z iskrownika na elektrodę(?)) i przestaje iskrzyć. Aby odpalić palnik główny należy w/w sytuację powtórzyć bardzo często dwukrotnie(odkręcenie kranu, odczekać aż świeczka zgaśnie i iskrownik przestanie dawać iskrę, zakręcić kran), rzadko jednokrotnie aby odpalił się główny palnik i leciała ciepła woda.

Podgrzewacz jest już niestety po gwarancji... Bateria wymieniona w pierwszej kolejności jednak nie ma poprawy, sytuacja taka występowała kiedyś z częstotliwością jednego nieodpalenia raz na kilka tygodni, teraz występuje przy każdym odkręceniu kranu z ciepłą wodą. Elektroda jonizacyjna(ta która wchodzi nad palnik główny - na prawo od świeczki) była czyszczona drobnym papierem ściernym(tak jak radził autoryzowany serwisant) - poprawy brak.

Proszę o pomoc.

Kuba

0 12
  • #2 31 Paź 2010 23:54
    damhaxor
    Poziom 11  

Może spróbuj przeczyścić dysze w palniku, możliwe że nie ma zapłonu bo są zapchane.

2
  • #3 02 Lis 2010 14:50
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Niestety przeczyszczenie dysz nic nie daje, przy okazji docisnąłem wszystkie złączki - też to nic nie dało.

1
  • #4 02 Lis 2010 14:58
    damhaxor
    Poziom 11  

Może uszkodzony jest iskrownik (daje mniejszą iskre przez co piec nie zapala)

1
  • #5 02 Lis 2010 15:00
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Jest jakiś domowy sposób na sprawdzenie go? Czy wchodzi tylko w grę podmiana na nowy?

0
  • #6 02 Lis 2010 17:14
    zybie
    Poziom 30  

kolego wyczyść elektrody papierem ściernym do czystego metalu powinno pomóc

1
  • #7 03 Lis 2010 14:09
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Niestety, brak poprawy...

0
  • #8 03 Lis 2010 14:43
    zybie
    Poziom 30  

sprawdż czy elektroda jonizacyjna jest w płomieniu pilota, jak nie to weż nagnij żeby była dobrze nagrzewana

0
  • #9 03 Lis 2010 15:50
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Taaak i połam ceramikę.Zmierz prąd jonizacji ,jeśli jest 3-5 mikroamper to padł sterownik.

0
  • #10 03 Lis 2010 20:06
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Mógłbym prosić o bliższe wskazówki(tzn. w którym miejscu wpiąć multimetr - przewód idący od elektrody jonizacyjnej do sterownika)?

0
  • #11 04 Lis 2010 20:41
    zybie
    Poziom 30  

wypnij jeden z końców albo przy elektrodzie albo przy module przyrząd wepnij w szereg nie pomyl tylko elektrod na zapłonowej masz wysokie napięcie.
    sprawdż czy elektroda jonizacyjna jest a pełnym płomieniu

0
  • #12 07 Lis 2010 01:57
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Raczej jeden koniec w moduł a drugi w przewód elektrody i pamiętaj że miernikiem z castoramy tego nie zrobisz.

0
  • #13 10 Lis 2010 13:39
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Dzięki za podpowiedzi.
    Dziwna sprawa z tym podgrzewaczem. W ubiegły piątek zabrałem się za sprawdzenie diody jonizacyjnej(musiałem pożyczyć od znajomego miernik, bo mój nie obsługiwał tak małego zakresu), ściągnąłem obudowę, już miałem się brać za odkręcenie sterownika(nie było dostępu aby dojść na przykręconym), jednak dzwoni telefon i dowiedziałem się, że muszę pilnie wyjechać a powrót do domu dopiero w wtorek. Więc skręciłem wszystko i pojechałem.

Od tego czasu(rozkręcenie i skręcenie), podgrzewacz zapala za pierwszym razem, cuda normalnie.
    Teraz boję się go rozkręcać, bo mu się jeszcze odwidzi i przestanie odpalać ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo