Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z podłączeniem telewizora do komputera

Marcin14 31 Paź 2010 15:57 920 6
  • #1 31 Paź 2010 15:57
    Marcin14
    Poziom 2  

Mam problem z podłączeniem telewizora do laptopa. W laptopie jest karta graficzna RADEON HD 4570 i ma wyjścia HD i VGA a w telewizorze jest S-VIDEO. Mam oryginalną przejściówkę z VGA na S-VIDEO. Nie mogę uzyskać połączenia telewizora z laptopem. Czy problemem może być karta graficzna?Czy może problem tkwi gdzie indziej?

• #2 31 Paź 2010 16:04
    fascynat
    Poziom 24  

W TV wybrałeś jako źródło sygnało wejście S-Video?
    Zobacz także tutaj

• #3 31 Paź 2010 20:33
    Marcin14
    Poziom 2  

Tak,wybrałem w TV S-VIDEO jako źródło wejścia sygnału .

• #4 31 Paź 2010 22:57
    Basdoctor
    Poziom 13  

Po podłączeniu TV do kompa, wejdź w ustawienia karty graficznej (skrót w pasku narzędziowym > PPM ). W opcjach znajdź "WYKRYJ EKRANY" i zobacz czy TV jest widziany. Jeśli tak, to tylko pozostanie Ci konfiguracja w/g potrzeb... :)
    A jeśli dalej nic, to będzie trzeba pokombinować ;)

• #5 31 Paź 2010 23:01
    fascynat
    Poziom 24  

A może w laptopie nie przełączyłeś sygnału na wyjście?
    Kiedyś jak podłączałem laptopa do rzutnika, to musiałem przełączyć źródło przy pomocy klawisza funkcyjnego (niebieskiego) i klawisza z symbolem monitora.

• #6 01 Lis 2010 11:12
    adikow
    Poziom 13  

wchodzisz w Catalyst Control Center i tam ustawiasz, przeważnie klikając prawy klawiszem myszy w pusty pulpit. Lub w panelu starowania. Potem trzeba ostawić Display na clone.

• #7 01 Lis 2010 21:31
    Marcin14
    Poziom 2  

Dowiedziałem się,że przejściówka kupiona za kilka złotych nie ma prawa działać.Do przesłania sygnału z VGA na S-Video (4-piny) potrzebny jest układ elektroniczny z zasilaniem zewnętrznym 5V.Konwerter taki można kupić na Allegro za kilkadziesiąt złotych.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME