Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VRC Klassik BW - piec zapala się i gaśnie.

31 Paź 2010 15:58 3263 4
  • Poziom 2  
    Mam problem z piecem.
    Piec zapala się, momentalnie gaśnie i tak w kółko.
    W czym problem?
    Proszę o pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Warto sprawdzić czy masz czyste elektrody. Czy elektroda jest prosta, czy dotyka palnika, a może skruszała. Elektroda jonizacji to ta po lewej stronie do której podłączony jest jeden przewód.
  • Poziom 2  
    Ale elektroda działa bo płomień się zapala, więc problem jest gdzie indziej.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Odpowiadam Ci, to chyba warto sprawdzić. Sam się nie znasz dlatego jako fachowiec próbuję Ci pomóc, ale nic na siłę. Tylko poco pytasz skoro niby wiesz. Co do elektrody to pisałem o elektrodzie jonizacji, a palnik odpala się od elektrod zapłonowych - te po środku kotła z dwoma kablami. Po odpaleniu palnika elektroda jonizacji w Twoim wypadku, wyczuwa płomień, ale po chwili traci prąd. To oznacza, że albo dzieje się coś z elektrodą, albo z palnikiem, albo masz tak zasyfiały kocioł że płomienie cofają się, co zniekształca płomień na elektrodzie, i ta traci prąd.
    Jeżeli masz problem, to czasami warto zlecić przegląd kotła tym którzy się na tym znają.
  • Poziom 8  
    Panowie czy ktoś wie jak wymienić baterie w sterowniku pogodynki VRC klassik Bw. Gdy braknie mi prądu w domu bateria nie utrzymuje ustawień.