Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 42B20E - Wolne przełączanie kanałów

31 Paź 2010 16:24 3527 4
  • Poziom 12  
    Witam. Wczoraj kupiłem nowy TV LCD Sharp 42B20E. Podłączyłem go pod TV kablową.
    Obraz ustawiłem wg siebie najlepiej jak tylko potrafiłem.
    Na Samsungach szczerze mówiąc dużo ładniejszy widziałem u znajomych obraz niż na moim Sharpie z analogowej kablówki.

Cóż, ale dorzeczy.

Czemu jest tak strasznie wolne przełączanie kanałów ?
    Z kanału na kanał trzeba czekać ok 5 sekund. Zanim przelecę całą listę 56 programów w TV kablowej to mija jakieś 20 minut.
    Na wcześniejszych telewizorach CERT tego problemu nie było, w małym pokoju mam jeszcze Sony Bravie, na której też przełączanie kanałów występuje błyskawicznie.

Da się coś z tym zrobić ?

I drugie pytanie.. czy wiecie może jak wejść w tryb serwisowy w tym TV ?
    Jest to model równy z X20E oraz G20E.
    Może tam dałoby radę pozmieniać coś co by przyspieszyło zmianę kanałów jak i polepszyło jeszcze obraz z kablówki.

Dziękuję oraz pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
  • Poziom 41  
    Jeśli kablówka cyfrowa to normalne wolniejsze przejścia z kanału na kanał, na analogowych szybsze. (Ja ma cyfrową SD i analogową.) U mnie to samo pytałem w serwisie.

( 5 sek. razy 56 kanałów = 280 sek : 60 = około 5 minut )

Specjalnie zmierzyłem u mnie 65 kanałów analogowe w około 1 minutę
    45 kanałów cyfrowych SD około 2 minut, niektóre wolniej a niektóre szybsze przełączanie.
    ( pomiar w przełączaniu do momentu pojawienia się obrazu)

Czas reakcji panelu b20e (4ms) ktoś wie jak jest w rzeczywistości ? i jaki to ma wplyw na płynność ?
  • Poziom 12  
    Chodzi mi o TV analogową
    Napisałem wyżej kablówka analogowa.
    Nie ma u nas w Łodzkim Cyfrówki DVB-T a mam cyfrową ale satke " Nke " to już inna sprawa bo wtedy kanały przerzucam na dekoderze a nie w TV.
    A poza tym TV nie ma wbudowanego tunera MPEG4 więc, tylko analogówka wchodzi w grę.
  • Poziom 12  
    Wolny tuner a nie dekoder. TV nie ma dekodera. Tylko tuner.
    SD = kablówka.
    Więc jest bardzo słaby obraz na kablówce.
    Bo o programach HD z cyfrówki N nie wypowiem się źle, bo po wyostrzeniu obraz zupełna żyleta przez HDMI.
    Na euro złączu przy starych tunerach np cyfry czy video również obraz jest tragiczny.

Wie ktoś jak wejść w tryb serwisowy i może przyspieszyć przełączanie programów ?