Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CE287DN - wywala przy otwarciu drzwiczek

matroks 31 Paź 2010 16:35 4013 6
  • #1 31 Paź 2010 16:35
    matroks
    Poziom 13  

Witam.

Zamieszczam na zdjęciu mikrofalę o której mowa : Samsung CE287DN - wywala przy otwarciu drzwiczek

Przy otwieraniu drzwiczek wybija mi bezpiecznik 16A w mieszkaniu (15A zwłoczny w mikrofali utrzymuje się). Jak podłączę do gniazdka na otwartych drzwiczkach jest ok, zamknięcie drzwiczek też ok. Zastanawia mnie jaka funkcjonalność jest uruchamiana w momencie otwierania drzwiczek (poza żarówką którą już wykluczyłem).

Jeśli uruchomię mikrofalę bez otwierania drzwiczek (wymiana zawartości tylko na wypiętej z gniazdka) to działa wszystko bez zarzutu.

Wykluczyłem żarówkę (wypięta), 3 switch'e przy drzwiczkach, odpiąłem duży kondensator. Dalej wywala przy otwieraniu.

Proszę o pomoc.

• #2 31 Paź 2010 17:52
    axxx
    Specjalista AGD

Przyjrzał bym się dokładnie tym mikrowyłącznikom.Zsada jest taka że przy zamykaniu jeden z nich jest zwierany a drugi w tym czasie się rozwiera i ten momęt musi być zachowany jeżeli, któryś się spónia to dzieje się to o czym piszesz.

• #3 31 Paź 2010 18:46
    matroks
    Poziom 13  

Zaobserwowałem dokładnie co opisałeś, ale sposób w jaki pracują ('kolejność' włączenia jednego / wyłączenia drugiego) jest uwarunkowany mechaniką - 'łapkami' w drzwiczkach, które jeszcze pośrednio zwierają switche przez przez plastiowe łapki.

Nie ma możliwości regulacji tego, może rzeczywiście jest to wyrobione.

Jakkolwiek, nie rozumiem czemu (jeśli to jest źródłem problemu) efekt końcowy jest aż tak brutalny.

• #4 31 Paź 2010 18:56
    axxx
    Specjalista AGD

Dlatego jest tak zrobione żeby zabezpiezcyć przed przypadkowym otwarciem drzwiczek podczas pracy mikrofali co jest zagrożeniem dla zdrowia użytkownika.

• #5 09 Lis 2010 10:53
    skywalker8217
    Poziom 13  

zgadzam się z przedmówcą :) microswitche nie "pracują" w tym samym momencie.

• #6 09 Lis 2010 14:41
    matroks
    Poziom 13  

Dzięki, naprowadziliście mnie dobrze.

Switche zamieniłem miejscami (dwa są identyczne, trzeci inny), przeczyściłem styki i działa.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME