Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5530 Problem z Bluetooth pod Windows 7

31 Paź 2010 21:36 5511 7
  • Poziom 1  
    Witam.
    Szukam pomocy w związku z problemem w moim laptopie.
    Mianowicie nie rozpoznaje on żadnych urządzeń bluetooth.Instalacja sterowników nic nie dała.Nie otwiera się żadna opcja ustawień Bluetooth.
    Po instalacji systemu wszystko działało bez zarzutu.
    Proszę o pomoc.Nie wiem co jest przyczyną.Może ktoś już się spotkał z tym problemem.
    Dziękuję.
  • Poziom 10  
    mam to samo, wie ktoś może co jest przyczyną?
    męczę się już z tym od 2 tygodni, sterowniki już chyba z 20 razy instalowałem ;/
    proszę o pomoc
  • Poziom 8  
    Witam,
    Chciałem prosić o pomoc w zainstalowaniu bluetooth do Apple Magic Mouse na notebooku Acer 5741G z systemem Windows 7 ( oryginalny ) przy użyciu zestawu Adapter Bluetooth V2.1 EDR Mini USB2.0 - 4World.

Opis problemu:

W internecie na najpopularniejszej ( jak mi się wydaje ) stronce do wrzucania filmików znalazłem taki, który dokładnie pokazuje jak zainstalować Apple Magic Mouse ( bez Boot Campa, itp. ). Osobie, która wrzuciła ten filmik oczywiście udało się poprawnie wszystko zainstalować - ja, miałem problem, a mianowicie chodziło o to, że:

Po zainstalowaniu bluetooth - czy przez sam adapter czy też przez płytę instalacyjną ( oryginalną ) - wykrywa tak jak należy i telefony i Apple Magic Mouse. Można wysyłać pliki między notebookiem, a telefonami lecz mysz już - oprócz połączenia z bluetooth - nie chce już dalej działać - mysz jest włączona, a baterie są nowe.

Na filmiku po zainstalowaniu bluetooth'a trzeba było wejść w ,,Otwórz ustawienia" przez ikonkę bluetooth na pasku szybkiego wybierania i też tak zrobiłem lecz - i tu jest sedno problemu - u mnie po kliknięciu ,,Otwórz ustawienia" nie ukazało się żadne okno. Chodzi o bluetooth systemowe.

Próbowałem z innymi sterownikami myśląc, że to wina Adapter Bluetooth V2.1 EDR Mini USB2.0, ale zawsze wyskakiwał ,,Error 1" albo ,,Error 5", a z oryginalnymi instalowało się bez żadnych problemów.

Czy ktoś wie dlaczego nie mogę otworzyć okna w opcji ,,Otwórz ustawienia" w bluetooth systemowym na pasku szybkiego wybierania?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam komus udało sie rozwiazac problem z blue na kompie acer jak w temacie ??
    mam taki sam problem po instalacji działało spoko a teraz wyswietla ze stery ok w menegerze tez ok a nie wykrywa p[ołaczenia

pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Podpinam się do problemu. Po instalacji systemu adapter bluetooth działał bez zarzutów przez jakiś czas. Potem go nie używałem i jak teraz chcę podłączyć to laptop zupełnie go nie widzi. Mój laptop to Acer Aspire TimelineX 3820TG. Dodam też że na innych komputerach sprawdzam i adapter chodzi poprawnie.
  • Poziom 10  
    Start -> w polu wyszukiwania wpisz: services.msc

ENTER

Znajdź i włącz (ustaw we właściwościach na automatycznie i uruchom) 'Usługa obsługi Bluetooth' (Bluetooth Support Sevice).
  • Poziom 1  
    Witam odnawiam temat, chce zrobić tak jak kolega wyżej napisał, jednak kiedy zmieniam tryb na automatyczny to wyskakuje komunikat: " Systyem nie może odnależć określonej ścieżki "
    Nie jednokrodnie przeinstalowywałem sterownik dalej nic.

Proszę o pomoc