Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

latarka halogen czy LED ?

31 Paź 2010 22:29 3012 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Musze kupić latarkę, którą chcę używać w większości w ciemnych pomieszczeniach, ogrodzie do 100m. Chciałbym aby dawała ciepłe światło (LED) i nie rozładowywała się co chwilę.
    Co możecie polecić?
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Witam!
    LED-y daja światło "zimne" - z odcieniem niebieskawym, ale mają kilka razy (ok. 5x) większą sprawność od halogenów, a to oznacza, że z tej samej baterii (lub akumulatorków) masz więcej światła, albo dłuższe świecenie.
    Polecam latarki z LED-em firmy VIPOW (zobacz: http://sklep.avt.pl/p/pl/4823957/latarka+kieszonkowa+vipow.html ), rewelacja!
  • Poziom 12  
    Witam!
    W 100% mogę polecić latarkę MagLite model 6d.
    -kryptonowa żarówka
    -wytrzymała konstrukcja
    -bardzo duży zasięg
    -regulowana szerokośc wiązki światła
    -mozna uzywać jako pałki:)
    Nigdy mnie nie zawiodła.
    Polecam poczytać o tych latareczkach.Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Odradzam
    Maglite może i jest super póki masz gwarancję
    ale miałem raz 5D i tragedia
    Czemu ?
    Wylały baterie bo gość zapomniał je na czas spoczynku na bok dać poza body latarki. Niespodzianka baaardzo niemiła - punkt mocowania żarówki - tej latarki nie rozbierzesz a jak się zaleje to na śmietnik.
    Za ciężka, za droga i nierozbieralna w razie awarii = jak padnie po gwarancji to na śmietnik niestety.
    Poszukaj czegoś typu PowerLED chińczyk na 5-10W, zasilanie przerób z koszyka 3AA na 1x 18650 (wrzuć do tulei izolację cieplną z rur C.O.) i masz mocny tani sprzet na lata pracy ;]

MagLite sprawdzają się max 2-3D, powyżej 3D Mag'i ważą sporo i są niepraktyczne.