Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurocargo Iveco 160E25-jak podłączyc lampy dalekosiężne??

01 Lis 2010 00:02 4176 5
  • Poziom 2  
    witam
    poszukuję schematu podpięcia halogenów dalekosiężnych z żarówką pozycyjna do instalacji w Iveco eurocargo 160E25 rok 2010.
    na serwisie mówią ze jeszcze nie podłaczali i trzeba zostawic auto na pare dni bo muszą do tego dojśc..ehhh,bo jak cos sie zle podłaczy to bedzie wywalało błedy..
    z góry wielkie dzieki.
    pozdrawiam adam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Witam jak chcesz żeby zawsze świeciły ze światłami drogowymi czy były dodatkowe po klawiszu .Bo jak wiesz to Polsce po włączeniu świateł drogowych mogą świecić tylko 4 lampy .

Dodano po 52 [minuty]:

Zacznę od góry lampy łączysz równolegle czyli wszystkie razem w moim przykładzie będę to 2 lampy ale można i to zastosować dla 3,4,5,6 itd.Łączysz (plus)lampy 1 z (plus)lampy 2 z tym plusem wchodzisz do kabiny do dodatkowego zakupionego przekaźnika i wpinasz się w pin (87) dalej robisz to samo z masą (minus) łączysz lampę 1i lampę 2 oraz do tej masy podpinasz się z przewodami masowymi żarówek postoju .Z tą masą wchodzisz do kabiny i wpinasz się w przewód masy lub robisz oczko i dokręcasz do jakiejś śruby w kabinie z masą nie proponuje robić tego na zewnątrz kabiny bo z czasem za oksyduje i lampy zgasną z braku masy (-) Pod tą samą śrubę możesz uziemić zmasować pin (85) przekaźnika.Następnie pod pin 30 przekaźnika podłączmy przewód plusowy (+) z bezpiecznikiem lub możesz tego plusa wziąć już z bezpiecznika z tablicy rozdzielczej.Wiadomo jak weźmiesz plus z innego układu to trzeba tu zastosować większy bezpiecznik czego nie zalecam ten plus najlepiej z akumulatora czyli zasilanie tablicy bezpieczników.Pod pin (86) przekaźnika podpinasz wzbudzenie czyli plus świateł drogowych samochodu ten przewód możesz przerwać klawiszem co da ci możliwość odłączania świateł dalekosiężnych będą same drogowe orginalne świecić jak miałeś dotychczas.I oczywiście zostaje nam zasilić górne postoje czyli plus z najbliższej lampki postoju do połączonych równolegle dwóch lampek postoju w tych dalekosiężnych.Rzecz wiadoma przekaźnik 24v dla instalacji 24v.I świecimy .

Dodano po 4 [minuty]:

Myślę że dość zrozumiale to opisałem w razie co to mój numer kom.się wyświetla w moich danych możesz dzwonić .

Dodano po 3 [minuty]:

W nowym Iveco stralis w tym systemie podłączyłem i jest ok a komputer też jest tam trochę wybredny
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Juras dzieki za info.wraz z lampami byl schemat podłaczenie prawie taki jak opisales,ale nie wiem czy CAN nie bedzie swirował jak wyczuje za duzy pobór prądu,lampy oczywiscie chce podłaczyc pod dodatkowy wyłacznik i bedą to 4szt.
  • Poziom 14  
    Gdyby coś świrowało z komputerem jak piszesz chcesz założyć 4 halogeny możesz go oszukać zastosować podłączenie lamp szeregowe czyli 4halogeny na żarówki 12v a komputer myśli że masz 2halogeny na 24v mankament tego podłączenia spali się jedna żarówka gasną automatycznie 2 .Ale myślę że powinno działać normalnie w razie co to pisz lub dzwoń.Zawsze jeszcze można komputer ominąć.
  • Użytkownik obserwowany
    Nic nie będzie świrowąć, tylko żeby nie wpiąć sie w czyjeś zasilanie tylko w przewód zasilający centralkę - poznasz po grubośći.