Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris Problem z drzwiami / centralny zamek nie działa

maester 01 Nov 2010 01:08 10160 5
 • #1
  maester
  Level 10  
  Witam,

  Mam problem w Toyocie Yaris 1999 - przestał działać centralny zamek (fabryczny, otwierany wyłącznie z kluczyka), tzn. sporadycznie jeszcze kontaktuje, ale np. nie otwiera wszystkich drzwi. Podejrzewam, że to wina siłownika - mastera, więc chciałem go sprawdzić, ale miałem problem ze zdemontowaniem poszycia drzwi, mimo że praktycznie wszystkie śruby odkręciłem i poluzowałem wszystkie spinki. Pewnie to banalne pytanie, w każdym razie jak zdemontować pokrętło to uchylania szyb? Tylko to mnie zablokowało, a próbowałem na wiele sposobów, jednak miałem wrażenie, że prędzej coś urwę, niż poprawnie zdemontuję tę korbkę:

  Toyota Yaris Problem z drzwiami / centralny zamek nie działa  Proszę o jakąś podpowiedź odnośnie tego, a także odnośnie całego problemu i moich podejrzeń.

  Ponadto jeszcze przednich prawych drzwi nie można właściwie przymknąć, tzn. dopóki nie opuści się rygla / nie zamknie drzwi na zamek, to po prostu nie działa blokada i drzwi są swobodnie otwarte na zawiasie (nie zatrzaskują się). Może to problem z jakimś cięgnem? W każdym razie na pewno nie dowiem się więcej zanim nie zdemontuję korbki do szyb, a następnie całego poszycia.

  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam
 • #2
  jorguseasyrider
  Level 16  
  Toyota Yaris Problem z drzwiami / centralny zamek nie działa
  Toyota Yaris Problem z drzwiami / centralny zamek nie działa

  Odbezpiecz bron....
  Zawleczke wyjmij.
 • #3
  bierdek12
  Level 14  
  klamke odchyl i zobaczysz sprezynke jak na zdjeciu wyzej u kolegi potem zamykaj i otwreraj i tak wszystkie drzwi i zobaczysz problem
 • #4
  maester
  Level 10  
  Dziękuję za odpowiedzi i za bardzo pomocne zdjęcia - domyślałem się, że sprawa jest prosta :). Teraz pozostaje mi sprawdzić co się dzieje pod poszyciem.
 • #5
  maester
  Level 10  
  Sprawa nie jest do końca prosta przynajmniej dla mnie ;) - próbowałem zdjąć korbkę w taki sposób jak na zdjęciu, ale nie udało mi się, poza tym w ogóle nie byłem w stanie dojrzeć tej zawleczki, mimo że odchylałem ją na wszystkie strony. Czy to jest na pewno typowy montaż? Yaris '99 rocznik był jeszcze produkowany w Japonii, może to ma jakieś znaczenie?
 • #6
  jorguseasyrider
  Level 16  
  Nie wiem czy ma.
  Nie da sie rozpolowic korbk?
  Znaczy ze na pewno jest zawleczka.
  Jest do tego specjalne narzedzie , albo mozna sobie zrobic z kawalka drutu twardego oczywiscie i wyciagnac ja. Za pierwszym razem jest ciezko, ale jak juz raz wyjmiesz to potem juz jest latwiej.