Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compaq nx 9020 - koszty naprawy pod¶wietlenia matrycy

doman18 01 Nov 2010 09:03 5831 6
lampy.pl
    doman18
    Level 17  
    Witam
    Chciałbym wiedzieć jakie s± w przybliżeniu maksymalne koszty naprawy pod¶wietlenia. Kiedy¶ pytałem to pewien pan zaproponował mi wymianę matrycy za 400zł co jest dla mnie sum± wielk± i absolutnie niewspółmiern± do warto¶ci sprzętu. Dodam tylko na bank jest to matryca bo ¶wiec±c latark± widać pulpit. Laptop tymczasowo podł±czony jest do monitora CRT 17'
  • lampy.pl
    Foxtrott
    Level 34  
    jeżeli masz zdolne ręce i trochę wolnego czasu samemu możesz wymienić "jarzeniówkę" w matrycy , na aukcjach sporo jest tego typu sprzętu w granicach 15-30zł , lampa nie musi być typowo od Twojego modelu , kupuj±c zapytaj się o model LCD , naklejka na matrycy
  • lampy.pl
    kkf
    Level 13  
    czyli prawie na pewno inwerter, może tylko ¶wietlówka, w obydwu przypadkach koszt ok. 100 zł w serwisie, robi±c samemu w przypadku inwertera ok. 30 zł, w przypadku ¶wietlówki - 15 zł lub mniej
    Radzę zacz±ć od sprawdzenia inwertera - łatwiej do niego się dostać niż do ¶wietlówki - często zreszt± można inwerter naprawić - więc koszty wynios± parę groszy.
    doman18
    Level 17  
    To teraz powiedzcie czy taki laik elektroniczny jak ja który od czasu do czasu sobie wymieni kabel USB czy wtyczkę jack maj±c pod ręk± najprostsz± kolbow± lutownicę 30W od Topexa mógłby się tego podj±ć ? Czy też lepiej zapłacić te 100zł i mieć pewno¶ć że wszystko będzie działać? Bo np. sprawdzić miernikiem elektronicznym dany obwód na zasadzie "jest pr±d, nie ma pr±du" to ja potrafię ale jak przyjdzie mi mierzyć jakie¶ spadki czy skoki napięcia itp to jednak ja odpadam.
    kkf
    Level 13  
    wymiana inwertera jest do¶ć prosta - gorzej z rozebraniem obudowy w lapku tak, aby nic nie połamać - ale je¶li się nie robi nic na siłę, to nie powinno być problemu
    User removed account
    User removed account