Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler ISEA do wody elektryczny

Skupnik 01 Lis 2010 10:21 4304 5
  • #1 01 Lis 2010 10:21
    Skupnik
    Poziom 2  

Bojler ISEA do wody elektryczny
    Witam, posiadam bojler ISEA GoldGllas. Bojler ten grzeje wodę ze źrudła, po kilku miesiącach użytkownia (bywam w domku tyko w weekendy i to niewszystkie) woda w bojlerze dostała zapach zgniłych jaj i trzeba dość długo przepuszczać wodę przez niego aby pozbyć się przykrego zapachu. Powiedziano mi że to wina bojlera że jest za dobry i coś tam w nim porasata. Czy to prawda że powinienem mieć bojler nie emaliowany na którym by się osadzał kamień, podobno wtedy nie będzie porastał.

0 5
  • #2 02 Lis 2010 20:40
    cunioo
    Poziom 15  

Dobrze by było co jakiś czas najlepiej jak przyjedziesz podgrzać wodę do ok.75 stopni chodzi o reakcję chemiczną pomiędzy anodą ,ocynkiem a wodą, bo w niskiej temp. sprzyja to powstawaniu bakterii legionella .Woda najlepiej musi być podgrzewana ciągle do min 70- 75 C. Eliminuje to rozwój wszelkich bakterii. Przy 50 C one się po prostu rozwijają - nie tylko legionella. Gorącą wodę mieszasz w baterii z zimną więc nie ma problemu.Musisz sprawdzić też czy masz może założoną anodę magnezową i w jakim jest stanie bo taką to się wymienia po roku sprawdź w gwarancji, a przy wymianie załóż tytanową jest lepsza od magnezowej.

0
  • #3 04 Lis 2010 10:41
    Skupnik
    Poziom 2  

Dzięki za info. Może w tym układzie podpowiesz mi jaki bojler kupić, bo nie widzę się w rozbieraniu go, a gwarancja kiedyś była. Bojler ma 8 lat może czas go zmienić. Wspomnę rónież że bojler jest od jakiegoś roku cały czas włączony, nawet jak mnie nie ma i nic to nie pomogło, woda dalej ma zapach. Wydaję mi się że temperatura wody nie jest tak gorąca jak kiedyś, mimo że ustawiony jest na maxa.

0
  • #4 05 Lis 2010 19:58
    cunioo
    Poziom 15  

Jeżeli ma 8 lat i nie cieknie to nie ma sensu wymieniać na drugi chyba , że jest zakamieniony ,a w tym przypadku to ja bym wymienił anodę i grzałkę większej mocy i powinno pomóc.

0
  • #5 05 Lis 2010 22:16
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Woda, żeby nie śmierdziała, musi być w ruchu. Skoro stoi i czeka, to musi capić. Wymiana nic tu nie da.

0
  • #6 22 Lis 2010 12:12
    Skupnik
    Poziom 2  

Witam
    Zgodnie z informacją naprawiłem grzałkę, woda podgrzewa się się zdecydowanie lepiej jest teraz GORĄCA, powoli zapach ustaje. Według mnie jeszcze musi się wygrzać. Dzięki za podpowiedź.
    Pozdrawiam
    DS

0