Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 1018 - Uszkodzony formatter (błąd bufora wydruku)

01 Lis 2010 13:38 3081 3
  • Poziom 23  
    Witam,
    Mam problem z drukarką HP 1018. Pewnego czasu przestała działać. Pierwszym zjawiskiem było to, że na jednym komputerze wyłączał się bufor wydruku (Win 7 x64). Myślałem, że to wina systemu, więc podpiąłem drugiego kompa też na tym samym systemie i wydrukowała. Jednak po kilku dniach jest ten sam efekt na obu komputerach. W dodatku po włączeniu drukarki świeci się na stałe jedna dioda, a do tej pory przez chwilę świeciły się naprzemiennie obie. Mechanizm chodzi.
    Drukarka po włączeniu bufora i podłączeniu jest widziana, można klikać "drukuj", następuje jej już normalna inicjalizacja (tak jaka powinna być po włączeniu) i raptem wyskakuje informacja, że nie ma drukarek, ona sama się zatrzymuje nie pobierając papieru.

Czy to uszkodzenie formattera? Czy może błąd systemu (choć sprawdzane na dwóch komputerach). Dziwi też brak normalnej inicjalizacji drukarki podczas uruchamiania.

Oglądnąłem formatter i nie widać uszkodzeń. Dodatkowo poprawiłem kilka lutów - brak rezultatów.
    Jakieś pomysły?
    Dzięki.
  • Poziom 21  
    jeśli maszyna normalnie kręci silnikami to błąd leży po stronie formatera.
  • Poziom 23  
    Tak kręci. Tak też myślę, że to formatter.
    Co najczęściej tam pada? Połączenie na układzie BGA? Potrzebny jest jego reballing?
    Poza nim i pamięcią wiele elementów na tym formatterze nie ma
  • Poziom 21  
    Dokładnie pada połączenie pod bga. Najlepiej reballing bo wtedy naprawa jest trwała.