Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie profilu użytkownika win XP

01 Lis 2010 13:51 1714 6
  • Poziom 27  
    Witam,
    Mam wspólny komputer z innymi użytkownikami, każdy z nich ma osobiste konto Administratora, mam utworzone hasło do profilu, niestety każdy z administratorów może z pozycji swojego konta mi te hasło usunąć w panelu sterowania, jest to strasznie denerwujące, i chialbym zapytać czy jest możliwość zablokowania takiego czegoś?

Nie chce zmieniać pozostałym użytkownikom profilu uprawnień z ograniczeniami.

Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł to bardzo proszę o Pomoc.

Pozdrawiam Serdecznie!

• Poziom 43  
    Ten typ konta ma równorzędne uprawnienia i nic się z tym zrobić nie da (mowa o narzędziach systemowych).
  • Poziom 27  
    Dzięki, a jakieś narzędzia pozasystemowe?

Jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Dodatkowy program?
    Tak żeby był jaknajmniejszy i bez jakiś udziwnień.
  • Poziom 15  
    możesz zalogować się na konto każdego użytkownika i w rejestrze wyłączyć dostęp do panelu sterowania lub apletu konta użytkowników, jeżeli o to ci chodzi to poszukaj w googlach jaki to wpis

blokada panelu sterowania:

Code:
    Klucz rejestru: HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Nazwa wartości: NoControlPanel
    Typ: REG_DWORD

Wartość Opis
    0 Opcja wyłączona
    1 Opcja włączona

a do kont użytkowników też pewnie gdzieś będzie wpis w tym kluczu (niestety nie mam jak sprawdzić jaki to wpis)
  • Poziom 28  
    Cytat:
    w rejestrze wyłączyć dostęp do panelu sterowania lub apletu konta użytkowników

A co to da? Zadaję pytanie jako totalny laik. Do poprawki wpisu w drugą stronę nie jest potrzebny panel sterowania. Wystarczy przecież uruchomić edytor rejestru z wiersza poleceń i wprowadzić właściwe wartości z powrotem.
  • Poziom 15  
    da to tyle, że jak ktoś jest mało kumaty to nie wejdzie do panelu sterowania
  • Spec od komputerów
    Ustaw profile użytkowników na coś w rodzaiju "użytkownik zaawansowany", dodając uprawnienia do wymaganych działań. Inaczej nie ma jak.