Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonami na laptopie HP Pavilion dv 7

LavosCore 01 Lis 2010 14:09 2312 8
  • #1 01 Lis 2010 14:09
    LavosCore
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Na wstępie zaznaczam, iż jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio, a do napisania na tym forum zmusiły mnie nieprzyjemne problemy z mikrofonami na moim laptopie.
    Moja mała przygoda rozpoczęła się od zakupu nowego mikrofonu Trust MC-1200. Po podłączeniu urządzenia i wypróbowaniu go a Audacity, zauważyłem trzaski, znaczenie pogarszające jakość nagrania. Używałem wtedy sterowników IDT HD Audio (do zintegrowanej karty dźwiękowej ). Po próbach typu regulacja basu w opcjach, zmniejszenie oraz zwiększenie jakości, zakupiłem drugi mikrofon. Tym razem był to zestaw Creative HS-390. Tu z kolei Audacity rejestrowało naprawdę głośne buczenie. Spróbowałem odinstalować sterowniki IDT i spróbować działania obu mikrofonów na standardowych sterownikach Microsoftu, jednak i to nie podziałało.
    Czy problem leży w mikrofonach, czy w karcie dźwiękowej ? Ktoś pomoże w rozwiązaniu ?

• #2 01 Lis 2010 14:27
    PPK
    Poziom 25  

1 Możliwość : sprzężenie mikr. zewn. z głośnikami lapka. Przy podłączonym mikrofonie zewn. wejdź na mikser ( symbol głośniczka) i zjedź do dołu ze wzmocnieniem wyjścia audio lub wejścia mikrofonu.
    2. Brak dopasowania mikrofonu do wejścia karty. Poszukaj w Manualu : http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01689926.pdf

• #3 01 Lis 2010 15:57
    LavosCore
    Poziom 2  

Dziękuję za odzew. Zmniejszenie wzmocnienia w mikrofonu zmniejszyło tylko buczenie razem z moim głosem.
    Nie rozumiem za dobrze, co masz na myśli mówiąc o tym niedopasowaniu. Czego konkretnie mam szukać w manualu?

• #4 01 Lis 2010 16:29
    piotr768
    Poziom 12  

Spróbuj jeszcze wyciszyć pozostałe wejścia zarówno dla odtwarzania jak i nagrywania tak żeby został tylko mikrofon (mikrofon dla odtwarzania też wycisz).

• #5 01 Lis 2010 18:36
    PPK
    Poziom 25  

LavosCore napisał:
    Dziękuję za odzew. Zmniejszenie wzmocnienia w mikrofonu zmniejszyło tylko buczenie razem z moim głosem.
    Nie rozumiem za dobrze, co masz na myśli mówiąc o tym niedopasowaniu. Czego konkretnie mam szukać w manualu?

Sprawdź na stronie 4. Twoje wejście mikrofonowe jest pod mikrofon stereo ( w obudowie masz dwa).

Dodano po 4 [minuty]:

Strona 12; strona 138. Sprawdź, czy wtyczka mikrofonu który podłączasz (zewnętrznego) jest taka jak na str 138.

• #6 01 Lis 2010 22:48
    LavosCore
    Poziom 2  

Tak, jest taka sama, jak ta podana w instrukcji.

• #7 01 Lis 2010 23:27
    PPK
    Poziom 25  

A czy mikrofon zewnętrzny jest STEREO ?

Dodano po 1 [minuty]:

LavosCore napisał:
    Tak, jest taka sama, jak ta podana w instrukcji.

Nie pytałem o wygląd. Czy jest na pewno 3 sekcyjna czy 2 sekcyjna.

• #8 02 Lis 2010 17:38
    LavosCore
    Poziom 2  

Trzysekcyjna, tak jest.
    Nie bardzo wiem jakiż to mikrofon.

• #9 03 Lis 2010 16:14
    PPK
    Poziom 25  

No to tylko zostały pomiary multimetrem ( wtyczka mikrofonu) czy pola stykowe wtyczki L i P w stosunku do masy mają jakąś rezystancję. Jeśli któreś nie ma - rozwarte - to ten kanał w karcie dźw. może być rozwarty ( nie obciążony). Niestety nie daje to gwarancji dla pojemnościowych ( z baterią). Zdarza się również niedopasowanie wtyczki ( to jest typ mini jack) różnice rzędu 0,1 mm powodują np. brak styku na gnieździe.
    U mnie podobny efekt występował również z powodu niewłaściwego drivera miksera ( mam WIN7 a dałem XP Pro). Na szczeście pasował ten z Visty.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo