Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywa lcd - pomoc w zdiagnozowaniu.

01 Lis 2010 14:59 695 3
  • Poziom 8  
    Mam toshibe a105, od dłuższego już czasu przy otwieraniu bądź zamykaniu klapy lcd migał, ale jak się go nie ruszało to było ok, niedawno problem zaczął narastać, włączam laptopa i podświetlanie lcd nie działa, obraz jest bo widać pod światło, i na zewnętrznym ekranie też jest ok, i po prostu muszę regulować (otwierać i zamykać) żeby ustawić w takim momencie że załapie i jest ok, wcześniej było łatwo, ale od wczoraj to już konkretnie pada. Jak otwieram od dołu to nic i nic, dopiero jak otworze na 180 stopni klapę, i powoli zamykam to w pewnym momencie załapie, z tym że najczęściej to jest tylko takie chwilowe zamigotanie i gaśnie, i trzeba powtarzać aż do skutku, jak już załapie to jest ok i działa, przy tym jak podświetlanie załapuje słychać brzęczenie, pewnie inwerter.

Wcześniej jeszcze rozkręciłem i podgiąłem piny na inwerterze i przez jakiś czas było ok, ale teraz już jest tylko coraz gorzej, a jak nie załapuje to zaważyłem że jak docisnę kable które idą do inwertera, tak ok 2 cm od łącza, jak docisnę do obudowy to załapuje.

Moje pytanie, co najprawdopodobniej będzie do wymiany??
    Inwerter czy taśma?? Może coś innego?? ew od czego zacząć?
  • Poziom 14  
    Witam, moim zdaniem taśma będzie do wymiany, sugeruję się tym iż w większości przypadków jakie są dotyczą one taśmy. Jednak 100% pewnoś będziesz miał jak wymienisz taśmę na nową.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam.
    Stawiałbym na taśmę. Zakup nowej taśmy wydaje mi się być ostatecznością. Zawsze można rozpleść plecionkę i wymienić uszkodzony kabel czy też kable. Koszt o ile mniejszy a w dodatku satysfakcja z samodzielnej naprawy - bezcenna :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Dzięki za odp. w takim razie pierwsze co zrobię to obejrzę taśmę :)