Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana Liveboxa na inny router, usługa TV

01 Lis 2010 18:21 3503 9
  • Poziom 23  
    Witam!

Otóż posiadam połączenie internetowe (TP S.A) w konfiguracji jak na poniższym obrazku:
    Zamiana Liveboxa na inny router, usługa TV

Te połączenia kolorowe to kable typu Ethernet, jeden żółty od TV a drugi czerwony od PC. Czy można go zastąpić innym routerem, np. D-link, Linsys itp. Czytałem inne tematy ale zawsze sprawa była inna... Chodzi mi przede wszystkim o zasięg liveboxa a właściwie jego brak, wiem, że można kupić urządzenie pośrednie (zapomniałem jak się nazywa) które transferuje WiFi z LB do tego wzmacniacza i ze wzmacniacza do np. laptopa z WiFi...ale ja tego nie chcę, no chyba, że w ostateczności!

Z góry dziękuje wszystkim pomocnym...

Pozdrawiam!

Dodano po 9 [minuty]:

Aha, prawie zapomniałem-dekoder podłączony do zewnętrznej anteny satelitarnej!

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno czy mogę w momencie trwania umowy odmówić dzierżawy LBoxa i nie płacić tej dzierżawy tj zwrócić im to urządzenie w zamian za odliczenie kosztów z rachunku? Czy dopiero w momencie kiedy skończy mi się umowa?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    Możesz zakupić AP i podłączyć go w istniejącą sieć ( to ten sposób z tym przekaźnikiem tylko on nie pobiera internetu z wifi LB ale z kabla i przetwarza go na swoje WIFI), A co do innego routera będzie pasował każdy router ADSL, który obsługuje ten Annex jaki teraz masz w LB.
  • Poziom 26  
    Potrzebujesz urządzenie które potrafi robić bridge z PVC do portu ethernet. Z tanich urządzeń potrafią to niektóre asmaxy oraz Cisco.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 43  
    >adikbo
    Nie zauważyłeś na screenie, że nie ma TV przez neta i ta opcje ma wyłączoną.
  • Poziom 23  
    hermes-80 napisał:
    Możesz zakupić AP i podłączyć go w istniejącą sieć ( to ten sposób z tym przekaźnikiem tylko on nie pobiera internetu z wifi LB ale z kabla i przetwarza go na swoje WIFI), A co do innego routera będzie pasował każdy router ADSL, który obsługuje ten Annex jaki teraz masz w LB.

LB ma chyba annex A, tak? A w ogóle to wielkie dzięki! Czyli, że mogę już zacząć szukać nowego Routera. A można LB zwrócić, nie wiesz? Chyba zdecyduje się zadzwonić do TP w najbliższym czasie...
  • Poziom 43  
    Nie mam pojęcia co do zwrotu poza tym Annex nie zależy od LB ale od twojego operatora i linii.
  • Poziom 23  
    hermes-80 napisał:
    Nie mam pojęcia co do zwrotu poza tym Annex nie zależy od LB ale od twojego operatora i linii.

Rozumiem. Gdzie mogę się tego dowiedzieć, w ustawieniach mojego LB? Wybacz, ale w sprawach netu to laik jestem...
  • Poziom 43  
    Najlepiej u operatora ale i w LB gdzieś powinno pisać w statusie nie wiem bo nigdy nie miałem linii ADSL.
  • Poziom 23  
    Dobra poszukam w papierach, bo na ustawieniach LB patrzałem i nie ma, no na wszelki wypadek sprawdzę później jeszcze raz.

Dodano po 18 [minuty]:

Oops! Nie mam jednak annex A. Czytałem, że B jest dla większych firm-ogólnie dla ISDN, więc ja najprawdopodobniej mam A.
  • Poziom 43  
    No co ty facet. Lepiej poczytaj o tym.