Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV, 1,6 Benzyna 1998r, AKL, Turkot sprzęgła

win98se1 01 Lis 2010 19:44 4104 5
  • #1 01 Lis 2010 19:44
    win98se1
    Poziom 7  

Witam!
    Ruszając ze skrzyżowania usłyszałem puknięcie/zerwanie. Silnik dajlej pracował normalnie, pędał sprzęgła wchodzi i wychodzi gładko, biegi wchodzą normalnie, ale jak puszczam sprzęgło i dodaje gazu to w momence uwolnienia pedału sprzęgła do połowy słychać jakiś turkot z przodu i samochód nie rusza z miejsca.

Nie wiem co może być przyczyną awarii, skrzynia a może sprzęgło?

Nie sprawdzałem czy samochód przy wrzuconym biegu da się pchać tak jak gdyby był na luzie.

• #2 01 Lis 2010 20:24
    igorek83
    Poziom 24  

W tym modelu auta padają skrzynie biegów, dokładnie mechanizm różnicowy tym bardziej jak ktoś ma ciężką nogę

Dodano po 3 [minuty]:

Kolego sprawdz jeszcze w pierwszej kolejności przeguby.

• #3 01 Lis 2010 21:44
    toku74
    Poziom 31  

kolego igorek. jak pada różnicowy to najprawdopodobniej oś satelitów, a z tym da sie jeschać, tylko że obudowę skrzyni rozora. z tymi przegubami bardziej prawdopodobnie, jak jeździ jak "wariat" lub, jak ktoś po wyjmowaniu skrzyni nie dokręcił przegubów. ewentualnie zerwanie okładzin z tarczy sprzęgła, bo nie chce mi się wierzyć w takie uszkodzenie dwumasy /jak jest/.
    czy na wszystkich biegach jest problem z ruszeniem?

• #4 01 Lis 2010 22:18
    win98se1
    Poziom 7  

tego nie niestety nie sprawdziłem - ale raczej tak bieg 1 i 2 sprawdzony, wsteczny nie

• #6 02 Lis 2010 18:10
    win98se1
    Poziom 7  

Wróciłem od mechanika.Poszedł przegub wewnętrzny. Został wymieniony: koszt przegubu 186zł a wymiana 130.Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME