Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć jednocześnie glosniki i słuchawki KAVE

harryadr 02 Lis 2010 00:09 3415 11
  • #1 02 Lis 2010 00:09
    harryadr
    Poziom 14  

Logitech X-530 5.1 oraz ROCCAT KAVE SOLID 5.1

witam
    mój problem polega na podłączeniu głośników logitech X-530 5.1 oraz słuchawek ROCCAT KAVE SOLID 5.1
    Na dzień dzisiejszy korzystam z płyty ASUS P5Q Premium i wykorzystuję dźwięk z płyty
    jednakże przymierzam się do zakupu słuchawek ROCCAT KAVE SOLID 5.1 i tu zaczyna się mój problem
    gdyż głośniki wykorzystują kilka gniazd typu jack 3.5mm i słuchawki również nie ukrywam że chciałbym mieć
    podłączone jednocześnie głośniki i słuchawki
    Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem

0 11
  • #2 02 Lis 2010 00:21
    artur_wroc
    Poziom 17  

Tak da się poszukaj na allegro switch jest taki wyciągasz wszystko z komputera do tego podłączasz głośniki i słuchawki jeżeli o to ci chodzi można zamieniać jedno z drugim jednym przyciskiem widziałem coś takiego właśnie na allegro oczywiście można wszystko samemu wykonać jak się czujesz na siłach ale to trochę więcej gadania i podaj jaką masz płytę główną z wersją PCB zobaczymy co ona ma tam na wyjściach audio ..

0
  • #3 02 Lis 2010 01:16
    harryadr
    Poziom 14  

jeśli chodzi o płytę ASUS P5Q premium a jeśli chodzi o PCB to nie wiem musiał bym sprawdzić
    natomiast jeśli chodzi o switch jest to jakieś rozwiązanie chodź przypuszczam że były by wielkie straty w jakości
    po za tym na allegro widziałem tylko jeden który wykorzystuje po jednym jacku 3.5mm natomiast głośniki oraz słuchawki wymagają 4xjack 3.5mm
    myślałem nad zakupem dobrej karty dźwiękowej

0
  • #4 02 Lis 2010 10:14
    artur_wroc
    Poziom 17  

Czyli lepiej będzie coś takiego wykonać samemu w brew pozorom nie jest to takie skomplikowane trochę zabawy kabelków wtyczek i kilka pierdół ja stosuje np dwa identyczne wzmacniacze jeżeli chodzi o głośniki i wszystko leci kablem cyfrowym mikrofon jest niezależnie podłączony co do słuchawek to sporo pisania ale jak chcesz wyjaśnię ci szczegółowo jak to połączyłem

0
  • #5 03 Lis 2010 08:25
    laserjet9002
    Poziom 21  

Słuchawki mają własna kartę dźwiękową, podłączasz przez USB.

0
  • #6 03 Lis 2010 13:54
    harryadr
    Poziom 14  

czy kolega jest pewny na stronie ROCCAT znalazłem to
    SYSTEM

5.1 Headset
    Connection: 4 X 3.5mm jack plug
    Input impedance: 10KOhm
    Cable length: 3,4m total (2,0m Remote > PC)
    Between ear cups and remote 140cm
    Between remote and splitter 180cm
    Between splitter and PC 20cm

Further Information

System Requirements
    5.1 Soundcard for surround sound playback
    (or Stereo Soundcard for stereo sound playback)
    Free USB Port (500 mA) for power supply

Package Contains
    ROCCAT™ Kave – Solid 5.1 Gaming Headset
    Tip’n’Control Desktop Remote
    Inari Case Mission Book with ROCCAT ID Card
    Quick Installation Guide / User Manual (PDF)
    5.1 Surround Sound Demo C

0
  • #7 04 Lis 2010 11:46
    laserjet9002
    Poziom 21  

No fakt, sorry za wprowadzenie w błąd. USB tylko do zasilania, co w sumie dziwne bo w takich konstrukcjach zazwyczaj jest zintegrowana.

0
  • #8 04 Lis 2010 12:02
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Wydaje mi się, że w tym przypadku najprostsze rozwiązanie zdałoby egzamin. Słuchawki mają dużą impedancję i są zasilane, więc na pewno mają swój niezależny wzmacniacz. Głośniki również. Tak więc śmiało można zakupić 3 rozgałęźniki, takie jak te:
    jak podłączyć jednocześnie glosniki i słuchawki KAVE
    przy jednoczesnym podłączeniu równolegle słuchawek ze wzmacniaczem i aktywnych głośników impedancja będzie i tak o rząd wielkości większa, niż samych słuchawek bez wzmacniacza, więc takie podłączenie nie uszkodzi karty (nie przeciąży końcówki w karcie zbyt dużym prądem).
    Minusem będzie to, że sygnał docierający zarówno do słuchawek jak i głośników będzie słabszy, ale oba urządzenie mają wzmacniacze, więc nie powinno to przeszkadzać.

0
  • #9 04 Lis 2010 14:28
    harryadr
    Poziom 14  

kolega ma racje jednak to traktowa bym jako alternatywa sądzę że jednak straty mogą być dość spore, i raczej jestem pewny że jak podłącze w ten sposób głośniki i słuchawki przy całkowitym ściszeniu głośników i słuchawek , w słuchawkach będzie dźwięk przypominający buczenie..

0
  • #10 04 Lis 2010 22:09
    dt1

Ze strat nie robi się buczenie. Ja bym spróbował, tym bardziej, że to chyba najwygodniejsze rozwiązanie, a do tego najtańsze. Teoria mówi, że zadziała poprawnie. Praktyka mówi, że jeśli nie zadziała poprawnie, to będziesz o 3 trójniki w plecy, więc nie majątek... :)

0
  • #11 05 Lis 2010 00:07
    harryadr
    Poziom 14  

hmm
    zastanawia mnie jedno..
    czy jak bym podłączył głośniki do zintegrowanej dźwiękówki na płycie i kupił bym kartę dźwiękową która bym połączył z słuchawkami czy dało by radę to skonfigurować ?? bo jak nie to chyba zostanę przy twojej propozycji...

0
  • #12 05 Lis 2010 11:33
    dt1

Skonfigurować da radę, ale masz dwa urządzenia dźwiękowe wtedy. Z tego co wiem, aplikacje w Windowsie podają dźwięk tylko na jedno urządzenie, które sobie wybierzesz. Tak więc da się przełączać, ale na obu jednocześnie słuchać raczej nie. Być może jest oprogramowanie, które powiela dźwięk z jednej karty na drugiej (piszę być może, gdyż teoretycznie dałoby się to zrealizować, ale sam się z takim programem nigdy nie spotkałem).

0
  Szukaj w 5mln produktów