Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy i problem z zacinaniem się.

02 Lis 2010 07:38 2296 13
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam taki według mnie niecodzienny problem, otóż chcąc obejrzeć film(nie ważne czy to w subedicie, bestplaterze <sprawdzałem około 7 odtwarzaczy>), ten zacina się nie miłosiernie. Znalazłem przyczynę, ale nie potrafię jej usunąć. Otóz, gdy usunąłem sterowniki Realtek HD Audio Driver, film działał dobrze, lecz nie było dźwięku*, próbowałem ściągać najnowsze sterowniki, czyli Realtek HD Audio Driver 2.53, ale też to nic nie pomogło. W winampie mam dźwięk, a film znów zaczęły się ciąć...(przy tym dźwięk w filmach jest dobry, tak jakby to obraz nie nadążał) I teraz jestem w kropce, co mam wykonać?

* - dźwieku nie było nigdzie, ani w winampie, ani w filmach. Nie było go oczywiście, bo usunąłem sterowniki.

Pozdrawiam.

P.S
    Sprawdzałem rozwiązania ze starych tematów, wyszukanych hasłem "zacinanie filmów" i te metody też nie pomogły. Dodam jeszcze, że wcześniej było wszystko ok.
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Dodam jeszcze, że wcześniej było wszystko ok.

To znaczy kiedy ?
    Ps. Zainstaluj sterowniki dedykowane do twoich kart, a nie najnowsze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Mam takie rozwiazanie, i wiem, ze kazdy ma swoje dedykowane codeci + odtwarzacze itd itp. Ale wracajac do Twojego problemu to dzieje sie tak, gdyz jak codec nie dekoduje dzwieku to wystarcza mocy obliczeniowej na dekodowanie obrazu, lecz gdy przychodzi do dekodowania obu rzeczy to pojawia sie problem z zacinaniem.

Otoz istnieje na to rozwiazanie a mianowicie wykorzystanie karty graficznej do dekodowania kazdego rodzaju dekodowanego wideo.

Code:
    http://www.codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm

Z powyzszej strony sciagasz Mega Codec Pack. Instalujesz, najprawdopodobniej instalator zapyta o odinstalowanie wszystkich innych wersji codecow co oczywiscie zrobisz. Wybierasz Advanced Install >>> Profil instalacji wybierasz na 7 (Lots of stuff) >>> zaznaczasz Reset all settings... >>> zaznaczasz Enable Internal Decoder for H.264 >>> Zaznaczasz Windows Media Classic (skojarzenia plikow)

Konczysz instalacje i sprawdzasz czy dalej zacina.
  • Poziom 8  
    Rozdzielczość nie pomogła.... K-lite też nie pomógł.... Powoli już tracę do tego cierpliwość, a formata mi się robić nie chce, a raczej nawet czasu nie mam na to... Bo robić formata, żeby raz na 2 miesiące obejrzeć film, to przesada. ;)
    Czekam na dalsze propozycje, ale dziękuję też za powyższe porady.
  • Poziom 14  
    A teraz powiedz mi czy kontroler dysku uzywa UDMA czy PIO?

Menadzer urzadzen >>> Kontrolery ATA >>> wlasciwosci kontrolera i zaawansowane.

Powinien uzywac UDMA zeby nie obciazac procesora.
  • Poziom 8  
    Kontroler używa ultra dma.... Więc prawidłowo.....
  • Poziom 8  
    Więc żadnych dalszych propozycji? Czyli format mnie czeka....
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Napisz model CPU, karty graficznej i płyty głównej.
    Wrzuć info z MediaInfo po załadowaniu jednego z plików z filmem z którym są problemy.
  • Poziom 14  
    Ja ściągałem najnowsze sterowniki to mi filmy HD zacinały. Niektóre nawet z YT cięły. Zainstalowałem poczciwe catalysty i wszystko śmiga. Ja mam kartę Radeona 9550.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Procesor - Inel Pentium D CPU 2.80Ghz 2.79GHz(dwu-rdzeniówka)
    Grafika - Radeon X800Gto
    Płyta główna - gigabyte ga-81945gzme-rh

ss z mediainfo:
    Filmy i problem z zacinaniem się.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    XviD + [)(] AC-3 5.1 <- ten komputer nie powinien mieć problemów z odtwarzaniem.

Pakiet Realteka musi być - nie tylko do dźwięku ale do obsługi gniazd (jack sensing).

Jak bym miał zrobić to po swojemu to wywaliłbym wszystkie kodeki i dał CCCP :wink: :
    http://cccp-project.net/
    (wybierasz link z lewej; Insurgent przydaje się przy problemach...)
    Do dekodowania audio AC-3 i DTS - http://ac3filter.net/projects/ac3filter

(trzeba pokonfigurować w czasie instalacji i po, jaki filtr ma co dekodować, skojarzenie rozszerzeń z programami itd.)

Odnośnie sterowników karty graficznej pod XP: http://www.omegadrivers.net/

W czasie odtwarzania włącz sobie menedżer zadań i obserwuj obciążenie CPU.
  • Poziom 8  
    Nie zdążyłem przetestować ostatniego sposobu przekazanego przez WojtasJD, ponieważ komputer mi się wysypał i musiałem robić formata. Dlatego też temat zamykam, bo nie mam jak tego sprawdzić. ;)

Pozdrawiam.