Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dostępu do zasobów sieciowych z poziomu Windows7/Vista

sebad7 02 Nov 2010 09:14 4660 7
    sebad7
    Level 10  
    Mam kilka kompów w sieci LAN i maszynkę pod Windowsem 2008 Server(192.168.151.253), który pełni rolę serwera plików. Problem występuje gdy próbuję wejść na udostępnione zasoby z poziomu Windowsa7 lub Visty. Pojawia się następujący komunikat.
    Brak dostępu do zasobów sieciowych z poziomu Windows7/Vista

Co ciekawe jak wpiszę po adresie serwera nazwę folderu np.
    Code:
    \\192.168.151.253\instalki

to wchodzi bez problemu. Czy ktoś z Was kiedykolwiek spotkał się z takim problemem? Z poziomu XP jest wszystko w porządku.

pozdrawiam
    MarekPPN
    Level 35  
    A jak wygląda mapowanie tego zasobu?
    sebad7
    Level 10  
    Możesz skonkretyzować pytanie bo nie do końca rozumiem.
    MarekPPN
    Level 35  
    Spróbuj mapować ten serwer plików.
    Zajrzyj tutaj.
    sebad7
    Level 10  
    Taka sama sytuacja. Jak mapuję całą udostępnioną zawartość to występuje taki sam komunikat, natomiast jak podam konkretny folder to działa bez problemu.
    gwizdzius
    Level 14  
    Ja sprawdziłbym uprawnienia folderu głównego znajdującego się pod podanym adresem IP, bo jeśli dostęp ma tylko lokalny użytkownik, to Vista i 7 nie będą mogły się tam dostać. XP z racji gorszych zabezpieczeń często pozwala na otworzenie większej ilości sieciowych folderów aniżeli nowsze systemy z Redmond.
    hermes-80
    Level 43  
    Może musisz ustawić prawa dostępu do danego folderu przez określonego użytkownika jak i zabezpieczenia:
    Brak dostępu do zasobów sieciowych z poziomu Windows7/Vista Brak dostępu do zasobów sieciowych z poziomu Windows7/Vista
    Z Visty bo nie posiadam ale sytuacja powinna tam być podobna.
    sebad7
    Level 10  
    Do gwizdzius:
    Jak mam sprawdzić ustawienia dostępu do głownego folderu? Nie mam głownego folderu. Mam kilka folderów udostępnionych. Skąd mam wiedzieć, który jest głowny ?