Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brawa 1,9 JTD, Po dłuższej jeździe zapala się kontrolka

02 Lis 2010 10:09 1878 7
  • Poziom 2  
    Po dłuższej jeździe zapala się kontrolka wtrysków ale samochód jedzie. Po zatrzymaniu nie można odpalić. Po jakimś czasie zapala i wszystko jest OK. Na komputerze w stacji diagnostycznej wykazało błąd czujnika obrotów na wale (został wymieniony - jako tańszy) i błąd komputera (nie został wymieniony). Niestety usterka pojawiła się znowu. Co może być jej przyczyną czy wymieniać komputer ?
  • Poziom 12  
    Witam ,

miałem podobny problem , u mnie podmieniano , sondę lambdę , czujnik położenia wału i nic nie dało , komputer nic nie pokazywał , kolejno wymieniłem świece - nic nie dało - wymieniłem kable WN -nic nie dało - po podmianie Cewki WN problemy
    z gaśnięciem i nie odpalaniem przy wyższych temp. ustały .

jeszcze warto popatrzeć na złącza od czujników czy przypadkiem nie są zaśniedziałe i nie kontaktują
  • Poziom 10  
    otherlog napisał:
    Witam ,

miałem podobny problem , u mnie podmieniano , sondę lambdę , czujnik położenia wału i nic nie dało , komputer nic nie pokazywał , kolejno wymieniłem świece - nic nie dało - wymieniłem kable WN -nic nie dało - po podmianie Cewki WN problemy
    z gaśnięciem i nie odpalaniem przy wyższych temp. ustały .

jeszcze warto popatrzeć na złącza od czujników czy przypadkiem nie są zaśniedziałe i nie kontaktują

Mowa jest o silniku "Diesel", nie ma sondy lambda, kabli i cewki WN, itp.
    Ja bym stawiał na czujnik położenia wału. Jak jest zimny to wszystko OK - silnik pali, na ciepłym natomiast jest problem z uruchomieniem silnika.
  • Poziom 2  
    Czujnik wału został wymieniony dwa razay usterka nadal występuje
  • Poziom 10  
    mordeo napisał:
    Czujnik wału został wymieniony dwa razay usterka nadal występuje

Jeżeli dwa razy to faktycznie odpada. Myślałem, że może ten wymieniony też jest wadliwy bo miałem taki przypadek z silnikiem jak opisujesz. Jak był zimny to zapalał bez problemu. Po zgaszeniu problem z uruchomieniem. Wymieniłem czujnik i to samo ale kolega jeszcze raz wymienił mi czujnik i... wszystko wróciło do normy tz. ciepły uruchamiał sie bez problemu.
  • Poziom 14  
    A jakie konkretnie to były błędy? A teraz czy pokazuje jakieś błędy? Usterka podobna do padniętego czujnika położenia wału.
  • Moderator Samochody
    Jest szansa, że to nie JTD tylko TD i błąd nie dotyczył czujnika na wale tylko na wałku, a właściwie w pompie.
  • Poziom 14  
    Jeżeli właściciel nie wie jakim samochodem jeździ to faktycznie może być TD. Ale myślę,że jednak chodzi o JTD. Czasami zdarzają się padnięte czujniki (nowe), albo wymiana nie tego co trzeba. Nie każdy mechanik zna się na wszystkich autach tak samo.