Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urwana wtyczka mini jack utknela w wejsciu audio w laptopie.

02 Lis 2010 11:55 21545 7
  • Poziom 1  
    Kolega przypadkiem zahaczył o kabel podłączony z mojej wieży do laptopa , czego wynikiem było ułamanie mini jacka na pól przy czym mniejsza z jego części utknęła głęboko w wejściu audio mojego laptopa. Czy miał ktoś taki problem, lub czy ktoś ma pomysł jak go rozwiązać?
  • Poziom 14  
    Zdolności manualnych nie zdobędziesz poprzez teorie.
    Użyj pincety, a jak? hmm skorzystaj z wyobraźni:D
    W ostateczności rozkręć laptopa i od tyłu powinno się wypchnąć.
    Wyjmij baterie!!
  • Poziom 15  
    Od tyłu nic nie wypchniesz, pęsetą tym bardziej tego nie wyciągniesz.

Wydaje mi się, że najrozsądniejsza będzie wymiana gniazda.

Spotkałem się też z odpowiedzią w podobnym wątku, w której autor (o dziwo skutecznie) zastosował metodę mały gwóźdź (bądź coś podobnego) + kropelka kleju. Co nie zmienia faktu, że w tym przypadku była to chyba raczej kwestia po prostu szczęścia.

Podaję również Link do tematu odnośnie wymiany gniazda (inny model laptopa ale w sumie postępowanie takie same jak sądzę)
  • Poziom 14  
    berials napisał:
    Od tyłu nic nie wypchniesz,
    Jak nie wypchnie.. gniazdo od słuchawek ma od tyłu dziurę.
    Urwana wtyczka mini jack utknela w wejsciu audio w laptopie.
  • Poziom 11  
    Ja rownież wypychałem :D ale obudowe musialem rozkrecac, @avatar tez ma fajny sposob warto sprobowac.
  • Poziom 1  
    Witam
    Miałem taki problem i udało się go rozwiązać metodą "na kropelkę" z tym, że zamiast zapałki użyłem zwiniętego w wałeczek kawałka papieru (zapałką się nie udało).
    Już myślałem, że nic z tego nie będzie, ale jednak zakończyło się powodzeniem, także na pewno jest to możliwe (wbrew temu co wyczytałem na innych forach).
  • Poziom 1  
    ja wyciągłem ten bolczyk który został we wtyczce i wbiłem lekko do końcówki która tkwiła w lapku i sie udało okazało sie że wtyczki sa skonstruowane tak że ostatnia część jest na wcisk i poszło
    Miałem wtyczke lutowaną bo orginalną zepsułem :)