Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daewoo dlt-42u1 czarny ekran i brak dzwięku

02 Lis 2010 12:33 1729 1
  • Poziom 9  
    Witam
    Jestem właścicielem telewizora daewoo DLT-42u1, wielokrotnie podłączałem do niego laptop żeby obejrzeć jakiś film, po ostatnim takim zabiegu telewizor "wysiadł".
    Po odłączeniu komputera pojawiał się obraz ale bez dźwięku po kilku sekundach wskakiwał dźwięk ale telewizor zaczął mrugać i przerywać dźwięk i było słychać klikanie jakby coś się próbowało załączyć ale nie mogło :/ (mam nadzieje że wyrażam się jasno), po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu, telewizora się nie włącza. Dioda zapala się jak zawsze tak samo reaguje przy zmianie kanału mruga i się zapala na niebiesko, to samo przy podłączeniu zewnętrznego medium. Z tyłu widać mrugającą niebieską poświatę, a monitor pozostaje czarny.

Tu moje pytanie czy po prostu coś rozregulowałem czy posadziłem sprzęt na amen? Nie jestem osobą zamożną, ile by taka naprawa ewentualnie kosztowała?

Dziękuje za każde sugestie i sorrki za chaotyczny tekst ale nie jestem osobą z branży i za bardzo nie wiem jak to fachowo opisać.
  • Poziom 43  
    Niestety, nic tutaj nie poradzimy. Nawet bardzo oględna diagnoza przybliżająca zakres usterki wymaga wiedzy, narzędzi pomiarowych.
    Jak w ogóle w takiej sytuacji można mówić o ewentualnych kosztach?

Pozostaje zatem tylko serwis, który zdiagnozuje usterkę, wstępnie określi cenę za usługę - a co dalej zdecydujesz.

Nic nie rozregulowałeś. Bo jak niby. Po prostu się popsuł. Nic nie jest wieczne.