Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Side by Side FRS-2031IAL Jak zresetować kostkarkę.

czerwony3248 02 Lis 2010 12:40 13703 10
  • #1 02 Lis 2010 12:40
    czerwony3248
    Poziom 8  

Witam
    Mam problemik wymieniłem filtr wody, ale nie wiem jak zresetować diodę sygnalizującą wymianę filtra w lodówce Daewoo FRS-2031IAL, bardzo byłbym wdzięczny za pomoc, ponieważ sprzedawca filtra nie poinformował mnie jak to zrobić, za pomoc z góry dziękuję.

3 10
  • #2 03 Lis 2010 08:54
    czerwony3248
    Poziom 8  

Dzięki za zainteresowanie ale sam już sobie poradziłem z tym problemem, dla potomności napiszę tylko jak to zrobić, więc należy na przycisku "lock" zablokować lodówkę a natępnie przytrzymać przez trzy sekundy przycisk "ice maker lock" po tej operacji kostkarka zostanie odblokowana i dioda zmieni się na kolor zielony, ale wszystko by było ok ale kostkarka nie chce robić teraz lodu wcale nie naapełniła pojemniczka na lód i wogóle nie słychać żeby zaczeła pracować, zimna woda leci a kostkarka nie, może ktoś już to przerabiał i podpowie co trzeba zrobić, nadmienię że przed wymianą wszystko funkcjonowało bez problemu, co mogło się stać ponieważ filtr faktycznie po 1,5 roku wymieniłem a wcześniej miałem zablokowaną kostkarkę i jej nie używałem, czy może się przez to coś stać że jej przez dłuższy czas nie używałem? Jeśli ktoś coś wie niech się podzieli będę wdzięczny.

0
  • #3 14 Lis 2010 10:32
    czerwony3248
    Poziom 8  

Widzę że problem jest bardzo zawiły i chyba nie ma na tym forum nikogo kto mógłby pomóc w tej sprawie.

0
  • #4 16 Lis 2010 09:52
    thiefjp
    Poziom 2  

Witam niestety Ci nie pomoge chciałbym się jednak zapytać jak to było u Ciebie mam lodówkę frs u20ffv no i niestety nie robi kostek lodu wogule nie napełnia wodą a jezeli chodzi o dystrybutor to woda jest jak to było u ciebie od razu po podłączeniu lodówki kostkarka sama napełniła sie wodą?
    Pozdrawiam

Dodano po 28 [minuty]:

cze właśnie dzwoniłem do serwisu powiedział żeby nacisnąć zielony przycisk pod kostkarką trzeba zdjąć obudowę i tam jest tez zielony włącznik. no i poleciało troszkę wody zobaczymy czy teraz będzie robic te kostki ale jak dla mnie to przy mało tej wody pociekło

2
  • #5 16 Lis 2010 15:30
    czerwony3248
    Poziom 8  

thiefjp napisał:
    Witam niestety Ci nie pomoge chciałbym się jednak zapytać jak to było u Ciebie mam lodówkę frs u20ffv no i niestety nie robi kostek lodu wogule nie napełnia wodą a jezeli chodzi o dystrybutor to woda jest jak to było u ciebie od razu po podłączeniu lodówki kostkarka sama napełniła sie wodą?
    Pozdrawiam

Dodano po 28 [minuty]:

cze właśnie dzwoniłem do serwisu powiedział żeby nacisnąć zielony przycisk pod kostkarką trzeba zdjąć obudowę i tam jest tez zielony włącznik. no i poleciało troszkę wody zobaczymy czy teraz będzie robic te kostki ale jak dla mnie to przy mało tej wody pociekło

Witam a ja mam u siebie coś takiego że wogóle nie leci woda do kostkarki, więc podejrzewam że może cośś zamarzło w tej rurce która wlewa wodę do kostkarki, ja też zielony przycisk naciskałem nic się nie dzieje, ale sam wlewam wodę do pojemnika z kostkarki i po jakimś czasie kostkarka chce przewrócić kostki ale nie obraca się do końca i kostki lodu zostają w pojemniku, ja wtedy sam ręcznie wysypuje i znowu woda przegotowana i ręczna produkcja lodu idzie pełną parą:D
    ale powoli mam tego dość bo za lodówkę dałem 4000 tysie a kostkarka nie chodzi:cry:. Będę kombinował jeszcze ale ta kostkarka już w sumie była rozebrana na częśći pierwsze i wydaje mi się że jest coś nie tak z podajnikiem wody, czyli pompką wody i chyba tu tkwi problem. Dzwoń do serwisu i jesli masz na gwarancji to niech usuną usterkę i napisz później co było przyczyną usterki, niestety moja lodówa ma już ponad dwa lata więc gwarancja się skończyła. Pozdro Mario.

0
  • #6 19 Lis 2010 15:59
    thiefjp
    Poziom 2  

Cze na szczęście zielony przycisk pomógł trzeba było go dłużej przytrzymać i wszystko ruszyło ten włącznik to jest taki test czy reset więc jeżeli u Ciebie nic się nie dzieje po tym to tak jak napisałeś musi być poważniejsza awaria niestety nie potrafie Ci pomóc
    Pozdrawiam

-1
  • #7 22 Cze 2012 08:43
    MlodySiara
    Poziom 14  

Witam,
    wiem że temat trochę przeleżał ale narazie nie chciałem zakładać nowego może ktoś tu pomoże. Tez mam problem z kostkarka a mianowicie nie robi kostek, napełnia zbiornik woda ale z tego co zaobserwowałem to wygląda jakby w komory od kostek nie była w stanie tam dobrze i szybko zmrozić. Jak zablokuję kostkarkę na jakiś czas to zamraża wodę i mam kostki, natomiast jak zostawię ja w normalnym trybie to wylewa wodę z pojemnika.... i w zbiorniku mam wodę z lodem?? Jak macie jakieś pomysły to byłbym wdzięczny. POzdro

3
  • #8 22 Cze 2012 17:08
    czerwony3248
    Poziom 8  

Kolego ja mam problem innego typu zresetowałem kostkarkę ale moja kostkarka nie wlewa wody do pojemnika z lodem, jak napełnię wodą pojemnik na kostki to zamraża je po jakims czasie silnik obraca pojemnikiem w celu wyrzuceniu kostek ale ten pojemnik nie obraca się do końca i kostki nie wypadają z niego i trzeba to robić recznie, nie mam pojęcia co się stało, usterka powstała gdy filtr był do wymiany a ja dopiero po pół roku go wymieniłem i od tego czasu kostkarka nie działa i już mnie to wkurza bo za tą lodówkę zapłaciłem sporo kasy a już nie działa kostkarka ale na szczęście to tylko jedyna usterka w tej lodówce, ogólnie mam ja cztery lata i nic więcej jej nie dolega.

3
  • #9 22 Cze 2012 18:36
    MlodySiara
    Poziom 14  

wiesz filtr nie ma żadnego chipa wiec to nie od tego ja odrazu jak wyskakuje ze mam wymienić to kasuje i tyle

0
  • #10 24 Cze 2012 13:21
    czerwony3248
    Poziom 8  

Dobrze wiem że filtr nie ma chipa ale akurat taki był zbieg okoliczności że przez pół roku kostkarka nie pracowała i się zepsuła.

1
  • #11 29 Lip 2018 13:18
    erkaone
    Poziom 9  

A nasza ciagle piszczy... Juz wyczyscilismy kostkarke, teraz ani lodu nie ma, pomimo resetu zielonym przyciskiem, i nadal piszczy...

1