Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1TB - stracone w diskpart

02 Lis 2010 14:32 2396 2
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie!

  Na początek małe wprowadzenie:
  kupiłem netbook bez napędu optycznego, więc postanowiłem przeinstalować system (XP home ENG na XP Pro PL) z dysku flash usb. poczytałem kilka postów (o tutaj) i zabrałem się do roboty. USB podłączyłem pod komp stacjonarny i wykonałem krok po kroku wszystko jak kazano (czyli:
  Cytat:
  Jest bardzo prosty sposób na instalację systemów Microsoft (XP, VISTA) z pendrive'a. Poniższym sposobem można instalować każdy system:

  Całość robimy pod systemem Vista lub z płyty instalacyjnej Visty (pod XP nie zostanie wykryty pendrive w pewnym kroku, który będziemy wykonywać)

  1) Uruchamiamy wiersz poleceń (Start - w okienku wyszukiwania wpisujemy cmd - wciskamy enter). Jeśli nie masz visty to trzeba uruchomić komputer instalatorem płyty vista i zamiast ją instalować to w pewnym momencie wybieramy "napraw" - będzie do wyboru wiersz poleceń).
  2) W wierszu poleceń wpisujemy DISKPART
  3) Podłączamy pendrive'a, po chwili wpisujemy LIST DISK
  4) Pojawi się lista dysków. Będą oznaczone DYSK 0, DYSK 1 ... Sprawdzamy pod jakim identyfikatorem znajduje się nasz pen, u mnie było DYSK 1 (4 GB pen).
  5) Wpisujemy komendę SELECT DISK=X (gdzie X to nr dysku - patrz wyżej). NIE WPISUJEMY "DYSK" TYLKO "DISK" !!!
  6) Wpisujemy komendę CLEAN (jeśli będzie problem z czyszczeniem - zerowaniem pena, użyć program Active KillDisk zamiast komendy CLEAN)
  7) Wpisujemy kolejną komendę CREATE PARTITION PRIMARY
  *Jeśli nie będzie chciało utworzyć partycji, trzeba to zrobić innym sposobem:
  - Prawy przycisk myszy na mój komputer - zarządzaj,
  - wybieramy zakładkę "zarządzanie dyskami",
  - z listy dostępnych dysków zaznaczamy dysk usb (removable,wymienny),
  - Prawy przycisk m. na zaznaczonym dysku - wybieramy "format" - określamy system plików - czyli fat32, reszta bez zmian - potwierdzamy klikając "OK". - robimy pełny format!

  -------------------
  W tym momencie, jeśli utworzona została partycja przy pomocy
  komendy CREATE PARTITION PRIMARY to robimy:

  8) Wpisujemy komendę SELECT PARTITION=1 (wpisując komendę LIST PARTITION możemy zobaczyć jakie się znajdują partycję)
  9) Wpisujemy ACTIVE,
  10) Wpisujemy FORMAT FS=FAT32
  11) Wpisujemy ASSIGN
  12) Mamy już przygotowanego pena Teraz tylko przekopiowanie plików z płyty systemu (VISTA, XP). Najlepiej zrobić to w wierszu poleceń (Start - w okienku wyszukiwania wpisujemy cmd - wciskamy enter):
  - wpisujemy XCOPY C:\*.* /S /E /F P:\ gdzie C: to litera cd/dvd rom w którym znajduje się płyta instalacyjna systemu, P: to litera pendrive'a w systemie.
  13) Po przekopiowaniu wszystkich pliczków uruchamiamy pena jako instalatora (ładowanie systemu przez USB - trzeba zmienić w biosie priorytety lub podczas uruchamiania kompa wcisnąć przycisk od wyboru źródła uruchamiania).

  --------------------
  Jeśli partycja w punkcie
  7 została utworzona innym sposobem (poprzez opcje w systemie) robimy:
  - uruchamiamy CMD na nowo,
  - wpisujemy DISKPART
  - wpisujemy SELECT DISK=X (X numer dysku - sprawdzamy poprzez LIST DISK)
  - i teraz idziemy do punktu 8 i robimy wszystko do końca.


  Wszystko pięknie i tak dalej, ale w około 35% formatu zauważyłem, że przypadkowo wybrałem dysk twardy a nie usb czyli 1TB (a w nim trzy partycje albo cztery jakoś tak...)

  Pozwoliłem żeby dysk się sformatował do końca (już jeden udupiłem resetując kompa w czasie formatu). Później odpaliłem PartedMagic LIVECD... uruchomiłem TESTDISK i jeszcze jakieś programy które są w tym systemie.

  uruchomiłem też na innym systemie program GET DATA BACK który zawsze wszystkie dane mi odzyskiwał (z kart pamięci i dysków NTFS)
  Moderowany przez gsm_virus:

  A może tak kolega najpierw zapozna się ze wsparciem technicznym ww. programu (support).
  Regulamin punkt 14, wraz z podwieszonym ogłoszeniem tutaj.


  Ogólnie dysk był skanowany przez ładnych parę godzin różnymi programami, ale wszystko co się pojawia w wynikach to tylko nowo powstała partycja.

  Proszę o pomoc jak to wszystko ugryźć? Dodam, że danych jest około 600GB do odzyskania... czytałem posty nt. DMDE ale powiem szczerze nie za wiele z tego rozumiem...

  Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedź.

  Czytałem już wcześniej te tematy ale jakoś nie mogę poznajdywać tych cyferek na moim dysku. Znalazłem te sygnatury $MFT i $FILE ale dalej nie rozumiem co z tym zrobić....

  Wrzucam zrzut i kopie sektorów 0-2048.
  1TB - stracone w diskpart
  Załączniki: