Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1TB - stracone w diskpart

02 Lis 2010 14:32 2396 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!

Na początek małe wprowadzenie:
    kupiłem netbook bez napędu optycznego, więc postanowiłem przeinstalować system (XP home ENG na XP Pro PL) z dysku flash usb. poczytałem kilka postów (o tutaj) i zabrałem się do roboty. USB podłączyłem pod komp stacjonarny i wykonałem krok po kroku wszystko jak kazano (czyli:
    Cytat:
    Jest bardzo prosty sposób na instalację systemów Microsoft (XP, VISTA) z pendrive'a. Poniższym sposobem można instalować każdy system:

Całość robimy pod systemem Vista lub z płyty instalacyjnej Visty (pod XP nie zostanie wykryty pendrive w pewnym kroku, który będziemy wykonywać)

1) Uruchamiamy wiersz poleceń (Start - w okienku wyszukiwania wpisujemy cmd - wciskamy enter). Jeśli nie masz visty to trzeba uruchomić komputer instalatorem płyty vista i zamiast ją instalować to w pewnym momencie wybieramy "napraw" - będzie do wyboru wiersz poleceń).
    2) W wierszu poleceń wpisujemy DISKPART
    3) Podłączamy pendrive'a, po chwili wpisujemy LIST DISK
    4) Pojawi się lista dysków. Będą oznaczone DYSK 0, DYSK 1 ... Sprawdzamy pod jakim identyfikatorem znajduje się nasz pen, u mnie było DYSK 1 (4 GB pen).
    5) Wpisujemy komendę SELECT DISK=X (gdzie X to nr dysku - patrz wyżej). NIE WPISUJEMY "DYSK" TYLKO "DISK" !!!
    6) Wpisujemy komendę CLEAN (jeśli będzie problem z czyszczeniem - zerowaniem pena, użyć program Active KillDisk zamiast komendy CLEAN)
    7) Wpisujemy kolejną komendę CREATE PARTITION PRIMARY
    *Jeśli nie będzie chciało utworzyć partycji, trzeba to zrobić innym sposobem:
    - Prawy przycisk myszy na mój komputer - zarządzaj,
    - wybieramy zakładkę "zarządzanie dyskami",
    - z listy dostępnych dysków zaznaczamy dysk usb (removable,wymienny),
    - Prawy przycisk m. na zaznaczonym dysku - wybieramy "format" - określamy system plików - czyli fat32, reszta bez zmian - potwierdzamy klikając "OK". - robimy pełny format!

-------------------
    W tym momencie, jeśli utworzona została partycja przy pomocy
    komendy CREATE PARTITION PRIMARY to robimy:

8) Wpisujemy komendę SELECT PARTITION=1 (wpisując komendę LIST PARTITION możemy zobaczyć jakie się znajdują partycję)
    9) Wpisujemy ACTIVE,
    10) Wpisujemy FORMAT FS=FAT32
    11) Wpisujemy ASSIGN
    12) Mamy już przygotowanego pena Teraz tylko przekopiowanie plików z płyty systemu (VISTA, XP). Najlepiej zrobić to w wierszu poleceń (Start - w okienku wyszukiwania wpisujemy cmd - wciskamy enter):
    - wpisujemy XCOPY C:\*.* /S /E /F P:\ gdzie C: to litera cd/dvd rom w którym znajduje się płyta instalacyjna systemu, P: to litera pendrive'a w systemie.
    13) Po przekopiowaniu wszystkich pliczków uruchamiamy pena jako instalatora (ładowanie systemu przez USB - trzeba zmienić w biosie priorytety lub podczas uruchamiania kompa wcisnąć przycisk od wyboru źródła uruchamiania).

--------------------
    Jeśli partycja w punkcie
    7 została utworzona innym sposobem (poprzez opcje w systemie) robimy:
    - uruchamiamy CMD na nowo,
    - wpisujemy DISKPART
    - wpisujemy SELECT DISK=X (X numer dysku - sprawdzamy poprzez LIST DISK)
    - i teraz idziemy do punktu 8 i robimy wszystko do końca.

Wszystko pięknie i tak dalej, ale w około 35% formatu zauważyłem, że przypadkowo wybrałem dysk twardy a nie usb czyli 1TB (a w nim trzy partycje albo cztery jakoś tak...)

Pozwoliłem żeby dysk się sformatował do końca (już jeden udupiłem resetując kompa w czasie formatu). Później odpaliłem PartedMagic LIVECD... uruchomiłem TESTDISK i jeszcze jakieś programy które są w tym systemie.

uruchomiłem też na innym systemie program GET DATA BACK który zawsze wszystkie dane mi odzyskiwał (z kart pamięci i dysków NTFS)
    Moderowany przez gsm_virus:

A może tak kolega najpierw zapozna się ze wsparciem technicznym ww. programu (support).
    Regulamin punkt 14, wraz z podwieszonym ogłoszeniem tutaj.

Ogólnie dysk był skanowany przez ładnych parę godzin różnymi programami, ale wszystko co się pojawia w wynikach to tylko nowo powstała partycja.

Proszę o pomoc jak to wszystko ugryźć? Dodam, że danych jest około 600GB do odzyskania... czytałem posty nt. DMDE ale powiem szczerze nie za wiele z tego rozumiem...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi...
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.

Czytałem już wcześniej te tematy ale jakoś nie mogę poznajdywać tych cyferek na moim dysku. Znalazłem te sygnatury $MFT i $FILE ale dalej nie rozumiem co z tym zrobić....

Wrzucam zrzut i kopie sektorów 0-2048.
    1TB - stracone w diskpart
    Załączniki: