Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w140 Sklasa - Becker 7945 Navi

02 Lis 2010 15:25 2764 12
 • Poziom 9  
  Witam ! Prośba gorąca do kolegów, posiadam jak w tytule i moje pytanie skąd wziąć impuls prędkości (GAL) i impuls wstecznego (Reverse) aby wpiąć je w istniejącą już kostkę w puste miejsca 1 i 2. ? Proszę o pomoc.
 • Poziom 12  
  Sygnał wstecznego znajdziesz nawet w wiązce idącej do tylnych lamp - poszukaj przy skrzyni gdzieś - tam również będzie. Co do sygnału prędkości - z ABSu możesz go pociągnąć.
 • Poziom 9  
  Dzięki wielkie !, ku ścisłości, z tego co się orientuje sterowania w instalacjach samochodowych realizowane są zerem (masa), a więc to zero sterujące światłem wstecznym do kostki pod "2". Jeśli zaś impuls z ABS-u to który z dwóch przewodów pociągnąć równolegle do kostki pod "1" i czy z dowolnego przedniego koła ? Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  Z tym sterowaniem masą bywa różnie - nie pamiętam jak to było w tym W140. Na żarówkę do wstecznego będzie szedł na pewno +, a masa z obudowy lampy jest brana jak w większości aut.

  Co do ABSu - na pewno nie z koła - możesz pokombinować z sygnałem idącym na prędkościomierz. Jestem akurat na wyjeździe i nie mam przy sobie schematów, więc niestety nie pomogą Tobie dzisiaj co do konkretnego kabla.
 • Poziom 9  
  Dzięki drugi raz, może ktoś się jeszcze włączy i podpowie gdzie na licznik wchodzi ten sygnał....
 • Poziom 36  
  Sygnał Gala masz na 99,99% w oryginalnej kostce radiowej w samochodzie. To jest dokładnie ten sam sygnał który steruje zmianą głośności radia w zależności od prędkości auta.
 • Poziom 9  
  Witam, wszytko by się zgadzało gdyby nie to że ja mam chyba nie oryginalną czy też nie oryginalnie zmontowaną ową kostkę gdyż w miejscu pinów 1 i 2 jest pusto (kostka 1DIN). Stąd GAL nie jest realizowany o NAVI nawet nie wspominam.:cry:
 • Poziom 36  
  Witam
  Kostka licznika pin 1 przewód zielono-czarny.
  Tego samego koloru powinien być luźny przewód w konsoli środkowej po starej kostce.
 • Poziom 9  
  Po przeczytaniu ostatniej podpowiedzi aż chciało się krzyknąć i oto chodziło i bardzo wielkie dzięki !!!, natychmiast pobiegnę to sprawdzić. Zakładając iż ta instalacja była już skonfigurowana pod podobne Beckery, radio niejako fabryczne Mercedesa, być może gdzieś pałęta się tam również przewód od Reverse, wtedy nie musiałbym szukać przy skrzyni i dublować oryginalnego rozwiązania, może kolega zna również barwy tegoż kabelka ?
 • Poziom 36  
  Witam,
  Niestety przewód od biegu wstecznego nie był prowadzony według mojej wiedzy do konsoli środkowej.
 • Poziom 9  
  Witam, myślę że już sobie teraz poradzę, jeszcze raz wielkie dzięki, pozdrawiam !
 • Poziom 17  
  Sygnału wstecznego biegu nie musisz podłączać, nie jest konieczny. Mam Becker-a Indianapolis Pro. Nie podłączyłem tego sygnału, nie powoduje to żadnych błędów. Pozycjonuje bez problemu wg GPS.

  Sygnał może być pomocny np. w podziemnym parkingu, gdzie nie ma sygnału GPS. Ale jak nie planujesz dużo jeździć w tym miejscu na wstecznym, to wbudowane żyroskopy i sygnał prędkości w zupełności wystarczą ;-)
 • Poziom 9  
  A to dobra nowina, bo właśnie miałem zacząć kopać w tych kablach, dzięki wielkie ! , a tak przy okazji czy może któryś z kolegów wie gdzie można zdobyć lewą gałkę do tego Beckera ?