Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung N150 dodatkowa pamiec

jacek0503 02 Nov 2010 17:38 14902 6
    jacek0503
    Level 21  
    Witam.Netbook Samsung N150 Win7 1Gb ram,Intel GMA 3150,Intel Atom .Chciałbym dołożyc ramu.Wiem ze mozna zainstalowac max 2 Gb ramu.Prosze mi powiedziec czy to w znaczacy sposób poprawi jakosc pracy na tym netbooku?Ogolnie nie ma tragedii ale chciałbym aby troszke szybciej pracował.Pozdrawiam.J.
    globusek14
    Level 31  
    Pamięć Ram jest przydatna do gier oraz różnych aplikacji które wymagają dużo pamięci typu Visual Studio. Jeżeli uruchamiasz na raz wiele programów to przyda Ci się na pewno więcej ramu. W zależności do czego używasz laptopa możesz zobaczyć małe bądź bardzo duże zmiany.

Należy też zauważyć że Win 7 też troszkę ramu "pożera" więc pozostała pamięć może być dość mała.
    hendar1
    Level 9  
    Witam , od siebie chciałbym dodać ,że wiele pamięci jest pochłaniane przez wszelkiego rodzaju komunikatory, aktualizacje programów i narzędzi typu jawa czy office , wirtualne dyski , skype , antywirusy i wszystko inne co uruchamia się przy starcie systemu i pozostaje w czuwaniu. Do tego nowe systemy , Vista i Win7 potrzebują go więcej niż stary dobry WinXP. Dodanie ramu na 100% przyspieszy komputer w większym lub mniejszym stopniu ale w mojej własnej opinii warto bo 1 GB to nie wiele.

Proponuje dodatkowo skorzystać z msconfig windows-a. wywołać go można z wiersza poleceń. Odznaczyć należy w zakładce "uruchamianie" tak aby ptaszek znikł, procesy z których korzystasz sporadycznie i które włączasz sam lub włączają się samoistnie podczas użytkowania urządzeń zewnętrznych jak programy dodatkowe do drukarki , aparatu, telefonu itp. Zwolni się wtedy sporo pamięci lecz mimo to proponuje dołożyć ramu.

Jeśli angielski nie jet dla Ciebie wielkim problemem (wystrczą podstawy) to mam coś dla Ciebie : Link Powodzenia i mam nadzeje ,że choc troszke pomogłem. Hendar.
    jacek0503
    Level 21  
    Wielkie dzieki i wielkie ukłony dla Pana/i? hendar1-oby wiecej takich forumowiczów.Bardzo dokładnie i przejrzyscie podane wszystkie widomosci i instrukcje.Oby wiecej takich Ludzi na tym forum.Jeszcze raz Wielkie Dzieki.Pozdrawiam.J
    leqolas
    Level 9  
    Przepraszam, że wskrzeszam temat, ale mam problem z tym notebookiem, ma 2GB RAM, i tą karte GMA 3150 i moje pytanie brzmi, jak dać jej więcej z RAMu, tak do np. 512MB, bo narazie w dxdiagu pisze, że ma 256, a potrzebuje więcej. Wspomnę że w biosie nic nie znalazłem do przydziału i nie mam pojęcia gdzie to mogę zwiększyć.

Szczegóły:
    CPU: 1,7GHz
    2GB DDR2
    160GB
    Win 7
    GMA 3150

Proszę o jak najszybszą pomoc
    jacek0503
    Level 21  
    Dziekuje i zamykam temat.J