Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

małe faq o diodach w GSM

Neostar 27 Wrz 2004 16:43 633 8
  • #1 27 Wrz 2004 16:43
    Neostar
    Poziom 17  

otóz mój problem jest następujący czym spowodowane jest takie zjawisko jak że jak wlutowuje 2 diody 0805 np nieb i 2 czerwone 0603 to świeca mi tylko te drugie?? i jak by mi ktoś powiedział jak sie przed takim, czyms bronić?? a moze jest jakis sopsób na dobieranie tych ledów żeby wszystkie na bank ze soba działały??
    dzięki z góry za pomoc

0 8
  • #2 27 Wrz 2004 17:18
    sebastian11
    Poziom 16  

moze pokręciłes biegunowość
    pozdr Seba

0
  • #3 27 Wrz 2004 17:46
    Neostar
    Poziom 17  

nie nie ma takiej opcji tu chodzi co coś innego bo diody sa na bank dorze wlutowane

0
  • #4 27 Wrz 2004 19:45
    pan_slonik
    Poziom 22  

diody sa w tym samym obwodzie zasilania. wiec niebieskie zrzeraja wiecej pradu niz czerwone i te juz nie swieca. rozw. dodac rezystrki szeregowo do diod. tak ja to widze.

0
  • #5 27 Wrz 2004 23:06
    max_gg
    Poziom 26  

Witam!
    A czy któryś z kolegów pamięta o napięciach przewodzenia ;)

Diody czerwone od ~1.6V do ok. 2.1V, niebieskie od 2.2 do (chyba) 3.5V - trudno sie przyznać ale zapomniałem ile te niebieskie paskudy mają :D Ale na pewno wyższe niż czerwone ;)

PS.: zapomniałem dopisać - diody łączone są równolegle czy szeregowo-równolegle? ;)

0
  • #6 28 Wrz 2004 15:41
    Neostar
    Poziom 17  

no ale dalej pozostaje pytanie jak z tym se poradzic jak bym chciał zamontować czerwone i nieb. btw to z bialymi i nienieskimi nie miałem takiego problemu. moze nie podłączać czerwonych diodek do płyty tylko wziąć napięcie od niebieskich obniżyc je dzielnikiem i dopiero dać na czerwone co sądzicie??

0
  • #7 28 Wrz 2004 21:39
    pan_slonik
    Poziom 22  

nie potrzeba dzielnika. wystarczy rezystor szerego z dioda.

0
  • #8 29 Wrz 2004 15:31
    Neostar
    Poziom 17  

tak samo mi powiedział facet w szkole ale wielkie dzięki za zainteresowanie

0
  • #9 29 Wrz 2004 16:34
    RZezniol
    Poziom 17  

witam ...

Jak ktoś dobrze tutaj zauwazył sprawa rozbija sie tu napięcieprzewodzenia ..

I w obwodzie równoleglym dioda czerwona z racji tego ze ma nizsze napiecie przewodzenie dziala tu jak dioda zenera i obcina to napiecie na "swoim poziomie" i niebieska nie potrafi zaswiecić ...
    Wlutowując odpowiedni rezystor w szereg z diodą czerwoną można podwyższyc napiecie ... pozostaje kwestia dobrania rezystorka

Milej zabawy :) mi osobiscie by sie nie chcialo.

Pozdro RZezniol

0
  Szukaj w 5mln produktów