Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.9 D - regulacja wysokości sprzęgła

02 Lis 2010 21:35 19989 13
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam Peugeot 206 1.9 D. Moje pytanie tyczy się wysokości pedału sprzęgła. Aby zmienić biegi muszę wcisnąć pedał w samą podłogę (nie ma z nim żadnych problemów, nietypowych dźwięków itp., tylko ta jego wysokość), w poprzednim samochodzie tak nie miałem. Da się to sprzęgło samodzielnie jakoś podciągnąć? Czy konieczna jest wizyta u mechanika? Z tego co się orientuję w nim jest sprzęgło z samoregulacją tylko nie za bardzo wiem jak się do niego zabrać, zeby nic nie popsuć. Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    sam sobie odpowiadasz na pytanie -"samoregulacja". to urządzenie nie służy do regulacji wysokości brania sprzęgła tylko do regulacji wstępnego luzu na pedale sprzęgła i odległości łożyska oporowego od docisku. kwestia samego "brania" sprzęgła jest względna i zależy od tarczy i docisku /nie regulowane/, gdzie na skutek zużycia dochodzi do różnic, które masz najprawdopodobniej na myśli.
    ps. sprzęgło hydrauliczne czy mechaniczne?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Kolega ma podobny problem do mojego. Latem kupiłem 206 i jednym z pierwszych działań miało być wyregulowanie sprzęgła - ma duży skok w porównaniu z poprzednimi moimi autami. Ale niestety, jest samoregulator, więc fabryki poprawić się nie da. Można natomiast sprawdzić, czy samoregulacja działa poprawnie. Sprzęgło suche, mechaniczne - przy zwolnionym pedale należy odciągnąć widełki włączające skrzyni biegów (stojąc z przodu auta pociągnąć do siebie). Przy prawidłowej regulacji widełki dadzą się przesunąć o minimum 5mm. Jeżeli jest inaczej, sprawdzić należy stan elementów samoregulacji. Sprawa druga - pomierz skok widełek skrzyni biegów - jeżeli skok widełek mierzony pomiędzy pozycją przy zwolnionym pedale sprzęgła a wciśniętym jest dłuższy niż 24mm ,to skok łożyska wyciskowego (oporowego) jest właściwy. Jeżeli skok widełek jest mniejszy, to problemem może być sama linka sprzęgła, którą należy wymienić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Pytanie czy sprzęgło było wymieniane i jest tak po zmianie.
    Jeżeli tak to ktoś po prostu mógł założyć nie oryginalną linkę.
    Więcej znajdziesz na forum 206club - adres znajdziesz wpisując go w google.
  • Poziom 9  
    Wiem że odkopuje temat ale nie chce zakładać nowego.
    Wymieniłem właśnie linkę sprzęgła po zerwaniu na nową i jest problem. Od wymiany sprzęgła ponad rok temu sprzęgło bardzo nisko brało, praktycznie od ziemi. Teraz po wymianie linki sprzęgło bierze tak samo nisko a jak silnik się zagrzeje to nawet niekiedy nie wysprzęgla całkowicie. Jakieś porady co z tym można zrobić? Zakładam że linki skoro samonapinająca nie da się poluzować?

Peugeot 206 2003r
    Silnik 1.4hdi
  • Poziom 9  
    Przy odbiorze po wymianie sprzęgła mechanik stwierdził że po paruset km się to wyrobi samo. Dzisiaj w dzień się temu przyjrzałem i sądzę że sprzęgło musi być jakoś krzywo skręcone bo nawet przy użyciu breszki nie da się bardziej pociągnąć linki sprzęgła, a ta łapa w sprzęgle do której złapana jest linka jeszcze centymetr mogła by pójść. Przez to też stara linka musiała się rozlecieć. Ona nie tyle pękła co samonapinacz się rozpadł. Chyba chciał cały czas bardziej napiąć linkę i przez to nie wytrzymał.

Już jest auto u mechanika i jutro mówił że zadzwoni.