Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki następny język i kompilator dla początkującego?

masaro1 02 Lis 2010 21:54 1106 6
  • #1 02 Lis 2010 21:54
    masaro1
    Poziom 7  

Byłem dobry w programowaniu pascal ale znudził mi się już Borland Pascal i turbo pascal.
    Chcę teraz graficznie programować.
    Ale chciałbym żeby język i kompilator był najlepiej strukturalny i podobny do pascala.

0 6
  • #2 02 Lis 2010 22:07
    1545561
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Lis 2010 22:10
    przemo_wielki
    Poziom 23  

W takim wypadku to pozostaje Delphi.

1
  • #4 02 Lis 2010 22:20
    masaro1
    Poziom 7  

A może java będzie dla mnie java i Eclipse będzie dla mnie dobre?

0
  • #5 02 Lis 2010 23:02
    gaskoin
    Poziom 38  

JAVA nie jest językiem strukturalnym. Językiem strukturalnym jest np C, delphi.

Acha - Borland nie jest kompilatorem tylko środowiskiem, to samo tyczy się Eclipsa !

Moderowany przez arnoldziq:

Drogi kolego. Sugeruję bardziej się przyłożyć do swojej edukacji i nie szerzyć fałszywych poglądów. Każdy z wymienionych przez kolegę języków, jest językiem obiektowym, ale może być zastosowany do tworzenia programów strukturalnych.
    Poza tym, jak słusznie kolega zauważył : Borland to nazwa firmy, a Delphi to środowisko a nie język programowania.

0
  • #6 02 Lis 2010 23:47
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

masaro1 napisał:
    chciałbym żeby język i kompilator był najlepiej strukturalny i podobny do pascala.

Zdecydowanie polecam ci Delphi lub darmową odmianę Free Pascal-a zwaną: Lazarus.

0
  • #7 03 Lis 2010 11:17
    Matejkos
    Poziom 20  

A ja powiem że chyba nie ma sensu zajmować się już programowaniem strukturalnym obecnie o wiele lepiej było by Ci zająć się programowaniem obiektowym wiem że na początku wygląda to fatalnie i niezrozumiale ale daje to nowe możliwości praktycznie wszystko teraz opiera sie o klasach i w tym kierunku idzie rozwój informatyki i programowania, kod jest czytelniejszy i łatwiejszy do zrozumienia i co najważniejsze przy projektowaniu GUI korzystasz z klas elementów i tylko dodajesz do nich odpowiednie metody

1