Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jowisz - problem ze wzmacniaczem p.cz.

telewizory 27 Wrz 2004 17:01 1312 3
  • #1 27 Wrz 2004 17:01
    telewizory
    Poziom 17  

Witam
    Naprawiam telewizor. Nie znam dokładnej nazwy, bo ktoś wyrwał tą klapkę, na której zapewne była nazwa, ale jest to chyba jakiś Jowisz. Usunąłem już kilka usterek. Od początku z głośników dobiegał szum, ale nie było obrzu. Teraz świeci na biało. Nie ma śniegu, ale ekran nie jest też jednolicie biały. Problem polega na tym że telewizor nie odbiera ani fonii ani wizji. Z głośnika dobiega szum, również po wyjęciu głowicy. Napięcie warikapowe obecnie jest, ale wcześniej spalony był jeden rezystor i było to samo. Uszkodzony jest zapewne moduł p.cz. Jest to MP 2007. Niestety nie mam jego schematu - jeśli ktoś ma to bardzo proszę o przysłanie.
    Sprawdziłem tranzystory - T52 BF196 był spalony. Nie miałem takiego więc dałem BF214. Czy jest to dobry zamiennik? Jeśli nie to jakie są zamienniki? Po tej wymianie nic się nie zmieniło. Czy możliwe jest że padł A241D? Czego jeszcze szukać?
    Napięcia zasilania są zawyżone (240V- ok. 280V, 12V- ok. 14V). Mam więc pytanie: Czy A241D jest czuły na takie napięcia zasilania, czy można zostawić napięcia takie jakie są i wstawić nowy bez ryzyka uszkodzenia?
    Czy poza przegrzewaniem się niektórych elementów napięcia te mają wpływ na działanie TV?

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

• #2 27 Wrz 2004 18:25
    pietrek
    Poziom 20  

Naprawę należałoby zacząć właśnie od ustawienia napięć, a dokładnie - ustawia się 240V (potencjometr na module w zasilaczu).
    BF214 bedzie działać, ale BF196 jest tu lepszy (był produkowany specjalnie do p.cz. w TV).

• #3 27 Wrz 2004 18:27
    Karol 1
    Poziom 25  

Częstym problemem dającym taki objaw był uszkodzony kondensator na bloku sygnałowym...C358. jeśli jest to MP2007 to blok sygnałowy jest taki jak w Heliosie.... sprawdź też R353... jet to pot. mont. a ta pojemność jest wpięta równolegle do niego....
    -----------------------------------
    Co do przedmówcy to ma rację 240V !!!! koniecznie....
    --------------------------------------------------------------

Scalono dwa posty (ob)

• #4 05 Sty 2005 00:31
    telewizory
    Poziom 17  

Niestety w tzw. międzyczasie sąsiad, którego był ten telewizor rozebrał go aby odzyskać złom. Szczęśliwie ocalała głowica i moduł p. cz. , które zabrałem do domu.
    Dziękuję za pomoc.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson