Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cena za pomiar elektryczny i teletechnicznej

02 Lis 2010 23:57 3460 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Chcę odświeżyć wątek cen i zadać pytanie. Jakie są ceny w chwili obecnej na pomiar elektryczny (pętla zwarcia, izolacja, instalacji odgromowej itp)i pomiar sieci strukturalnej? Szukałem w necie lecz znalazłem stosowane stare cenniki na te czynności.
  • Poziom 42  
    Witam!

Na jakiej podstawie kolega zakład, ze cenniki są stare?
    Na tym polega wycena. Stosuje się odpowiednie normy czasowe, następnie mnoży się je przez stawkę godzinową i dodaje inne należne składniki cenotwórcze.
    Więc powinien raczej kolega zapytać o stawkę r-g i narzuty a nie o cenę za konkretną czynność.
    Jest to bowiem pytanie bardzo odległe od profesjonalizmu i błędnie przedstawiające rozliczenia czy wycenę prac.
    Taka niby profesjonalna manufaktura.
  • Poziom 11  
    Witam kolego kkas 12 w odpowiedzi na Twojego posta informuję, że gdybym miał KRS to nie zadałbym tak nieprofesjonalne pytanie. Zależy mi na stawce uśrednionej ze względu na to, że zastanawiam się czy warto wchodzić w pomiary czy też zająć się czymś innym. Jeśli kolega posiada taką wiedzę to proszę o odpowiedź, a jeśli nie to proszę zachować dla siebie takie wywody. Przykro mi ale nie posiadam programu do kosztorysowania i dlatego zadaję tak nieprofesjonalne pytanie do wszystkich co zajmują się pomiarami.
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Tak, warto wchodzić w pomiary, ale nie bardzo rozumiem, co da Koledze podanie stawki uśrednionej, przy jednoczesnym braku programu kosztorysowego.
    A chociaż ma Kolega wersje papierowe KNR/KSNR, by np. w Excelu stworzyć coś na wzór kosztorysu ?

PS. Na PW podałem namiary i ciekawe opinie wraz z katalogami do pomiarów (okresowych), można również podać więcej.
  • Poziom 42  
    Witam!

Nie ma czegoś takiego jak KRS.
    I nie zachowuj się jak obrażony leń
    Tu prawdopodobnie jest demo z którego możesz skorzystać.
    http://www.samolicz.pl/sykal-normy-wykaz
    Jednak ile jest warte tego nie wiem.
  • Poziom 11  
    Witam

Dzięki za link kkas 12. ele_pp, a co do KRS to pomyła chodziło mi KNR. Stawki uśrednione to chodzi mi o jakieś przybliżenie wartości celem przekalkulowania wydatków a przychodów w pierwszym okresie działalności i na ile jest to dobre rozwiązanie. Posiadam wszystkie uprawnienia SEP i myślę o pomiarach nie tylko elektrycznych ale i o pomiarach sieci teleinformatycznej. A jak wiadomo koszty sprzętu są dość spore.
  • Specjalista elektryk
    Witam.

To się przyda :

Cena za pomiar elektryczny i teletechnicznej
    Cena za pomiar elektryczny i teletechnicznej Cena za pomiar elektryczny i teletechnicznej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista elektryk
    Witam.

Myślę, Kolego elek2000, że powinien Kolega dopisać, że Twój załącznik dotyczy badań odbiorczych.
    Okresowe to już inne KNR-y
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Wszystkim bardzo dziękuję za informacje i pomoc.To mi pomoże w podjęciu decyzji. I tak muszę kupić, program do kosztorysowania bo bez tego ani rusz. Wszystkich pozdrawiam.