Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stabilizator napięcia w chart i lampy led

rafik54321 03 Lis 2010 07:52 1269 0
 • #1
  rafik54321
  Poziom 21  
  Witam. W ogóle to tylko w podstawach (bardzo podstawowych) elektroniki się orientuje, więc proszę mi jak coś wybaczyć. Może to gdzieś już było ale nie udało mi się znaleźć. Sprawa się rozchodzi o to że chart ma słabe ładowanie AQ dlatego by ograniczyć zużycie prądu zamiast żarówek w tylnej lampie dać diody. Niby prosta sprawa, dioda opornik i jazda, ale miałem tak i to wysiadało a oporniki były dobre. Dlatego chciałem dać stabilizator napięcia (i chyba też natężenia) z regulacją napięcia by diody były bezpieczne.
  Całość miała by być zrobiona tak Stabilizator napięcia w chart i lampy led ale nie wiem czy to zadziała tak jak ja bym oczekiwał. Są stabilizatory na LM317 i chyba taki bym zbudował, ale w dużej części jest wpisana np dioda zabezpieczająca, czyli jaka? I tu dyb prosił o schemat gdzie jest wykaz elementów na zasadzie takiej że tu ma być np. taki kondensator o takiej poj. na takie napięcie i takiego typu. Bo ja sam nic nie wymyśle.
  I mam drugą wątpliwość, skoro diody biorą b. mało prądu to AQ będzie się ładować szybciej i czy może dojść do przeładowania AQ a jeśli tak to jak go uniknąć (dawałem już osobny temat na ten problem ale nie zaszkodzi jeszcze raz zapytać). Jeśli chodzi o elektrykę to reszta zostają taka sama ze zmianą lampy tył na led. Nie jestem pewny czy nie zrobić jeszcze stopu na ledach ale to by chyba wtedy przygasało prawda? Tak więc proszę o pomoc w moim problemie.