Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry łańcuchowe czwórnika symetrycznego - zadanie

wodzinek212 03 Lis 2010 07:55 2636 3
  • #1 03 Lis 2010 07:55
    wodzinek212
    Poziom 12  

Witam wszystkich uprzejmie proszę o pomoc w zadaniu:

Pasywny czwórnik symetryczny ma parametr łańcuchowy B= j100. Jego impedancja charakterystyczna wynosi Zc=100 Ω a napięcie na wyjściu U2= 20v.
    Wyznacz pozostałe parametry czwórnika, oraz wartości elementów równoważnego czwórnika typu Π.

Nie proszę o rozwiązanie zadania tylko o wskazówki dotyczące od czego zacząć
    Z góry dziękuje za pomoc .

0 3
  • #2 03 Lis 2010 09:03
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

wodzinek212 napisał:
    Witam wszystkich uprzejmie proszę o pomoc w zadaniu:

Pasywny czwórnik symetryczny ma parametr łańcuchowy B= j100. Jego impedancja charakterystyczna wynosi Zc=100 Ω a napięcie na wyjściu U2= 20v.
    Wyznacz pozostałe parametry czwórnika, oraz wartości elementów równoważnego czwórnika typu Π.

Nie proszę o rozwiązanie zadania tylko o wskazówki dotyczące od czego zacząć
    Z góry dziękuje za pomoc .
    zadanie jest banalne dla znającego w stopniu dostatecznym Teorię Czwórników Liniowych ... :idea: :D
    Ja to zadanie rozwiązałem "z czapki" i przed śniadaniem ... :!: 8-O
    Dlatego dostaniesz zamiast podpowiedzi tylko odpowiedź: w gałęzi podłużnej jest idealna cewka o reaktancji 100Ω, natomiast w gałęziach poprzecznych jest po idealnym kondensatorze też o reaktancji 100Ω.
    To wszystko, a analiza wstecz kiedy zna się odpowiedź często "mądrej głowie, co ..." pomaga ... :idea:

Pozdrawiam

0
  • #3 03 Lis 2010 14:47
    wodzinek212
    Poziom 12  

Dziękuje za odpowiedź
    Pomoc w zadaniu była potrzebna by sprawdzić mój tok rozumowania ponieważ zadanie rozwiązałem wcześniej i też doszedłem do takiego wyniku więc posiadam dostateczną wiedzę z tego zakresu materiału:)
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje

0
  • #4 03 Lis 2010 16:16
    Quarz
    Poziom 43  

wodzinek212 napisał:
    Dziękuje za odpowiedź
    Proszę ...

wodzinek212 napisał:
    Pomoc w zadaniu była potrzebna by sprawdzić mój tok rozumowania ponieważ zadanie rozwiązałem wcześniej i też doszedłem do takiego wyniku więc posiadam dostateczną wiedzę z tego zakresu materiału:)
    To ja poproszę w zamian o podanie pozostałych wartości parametrów elementów macierzy łańcuchowej dla tego czwórnika symetrycznego:
    A =?,
    B =j•100Ω,
    C =?,
    D =?.
    Zadanie jest ciekawe i osobliwe więc zostawmy coś dla innych czytelników ... :idea: :D
    Również wartości: impedancji wejściowej dla stanu biegu jałowego; Z0, oraz dla stanu zwarcia strony zacisków wyjściowych (czy wejściowych - wszak czwórnik jest symetryczny); ZZ, są tu ciekawymi wartościami, więc warto by je tu również podać.

wodzinek212 napisał:
    Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
    Proszę bardzo i pozdrawiam

0