Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPad posiada prawie 96% rynku tabletów

lukasker 03 Lis 2010 08:20 3570 21
  • iPad posiada prawie 96% rynku tabletówApple dopiero niedawno wkroczył na rynki inne niż produkcja komputerów. Choć, np. wejście na rynek telefonów i wprowadzenie iPhone okazało się sukcesem, to na tym polu Apple doświadczyło dużej konkurencji. Ale nawet to nie przeszkadza Apple w byciu najszybciej rozwijającą się firmą na tym rynku. Jeszze ciekawej sytuacja przedstawia się na rynku tabletów, który jeszcze rok temu nie istniał. Po wprowadzeniu iPada do sprzedaży, szybko zaczęły padać kolejne rekordy 1 milion sprzedanych iPadów, 2 milony sprzedanych iPadów itd. Po podsumowaniu wakacji okazało się, że z 4,4 milionów tabletów sprzedanych w tym czasie aż 96% to produkt firmy Apple. 2% należało do urządzeń z Androidem, reszta do tych z systemem Windows i innych. Sukces iPada jest przypisywany dobremu marketingowi, znanej marce i przyjaznemu użytkownikowi designu. Czy inne urządzenia takie jak Samsung Galaxy Tab mają szanse zagrozić liderowi? Raczej nie, bo mimo, że są tańsze w produkcji niż iPad to producenci wołają za nie taką samą cenę.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 146, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
  • Computer ControlsComputer Controls
    daavid117
    Poziom 42  
    J/w. Zwycięstwo marketingu nad rozsądkiem. Po iMat będzie iField?
  • Computer ControlsComputer Controls
    skaktus
    Poziom 37  
    iPad to duży i Pod idealnie wkręcony ludziom którzy już mają iPoda Touch jako bajer który muszą koniecznie mieć.

Bardzo można się uśmiać, czytając komentarze, że Apple to firma która wyróżni nas i dzięki niej lepiej się poczujemy.

A sam iPad i Aplle narazie koszą rynek, ale żeby nie było jak z Nokią która kosiła rynek z telefonami, a teraz powoli się stacza.
    Dekstrometorfan
    Poziom 10  
    Sam iPad' a uważam za kompletnie niepotrzebny gadżet, ale co do iPod' ów to się nie zgodzę, są bardzo użyteczne, a intuicyjnością obsługi biją wszystkie inne playery na rynku, oczywiście wymaganie iTunes' a to udręka ale mnie to nie przeszkadza nigdy nie wykorzystywałem odtwarzacza jako dysku przenośnego.
    bvr
    Poziom 14  
    Urgon napisał:
    AVE...

Pierwszy raz, jak usłyszałem nazwę iPad, to sobie pomyślałem, że Apple wchodzi na rynek produktów higienicznych dla kobiet. W sumie jak patrzeć na ten sprzęt, to nie widzę żadnego zastosowania dla niego...

To, że nie widzisz to nie znaczy, że zastosowania nie ma.
    Gigantor
    Poziom 18  
    IPad całkiem nieźle nadaje się do szybkiego przeglądania internetu, np. w toalecie, gdy mamy dłuższe posiedzenie na muszli lub kawiarni. Poza tym parę gierek na niego potrafi rozerwać w trakcie gotowania jajek. Krótko mówiąc: gdy ma się czas poszurać palcem po ekranie i nadmierna wydajność nie jest pożądana. To z mojego doświadczenia.
    Czytałem jednak na forach, że niektórzy "nie wyobrażają sobie pracy bez iPada". Przyznam, że nie wiem, co akurat takiego ma, co czyni go niezbędnym w pracy (chyba, że chodzi o pracę "klubowego lansera").
    KSX
    Poziom 19  
    Jedyne praktyczne zastosowanie iPad'a to tarcza lub dobry zastępca papierowych gazet i ramek cyfrowych. Miałem to "cacko" w rekach i nawet myślałem o kupnie ale uświadomiłem sobie że za takie pieniądze będę miał pożądanego mimi laptopa i wydajniejszego
    daavid117
    Poziom 42  
    Dokładnie! Dla takiego urządzenia! Tablety są użyteczne, ale iPad najmniej ze wszystkich. Brak USB i innych bardzo ważnych funkcji przy cenie półtora raza wyższej niż normalny lepiej wyposażony tablet to pomyłka.
    bvr
    Poziom 14  
    daavid117 napisał:
    Dokładnie! Dla takiego urządzenia! Tablety są użyteczne, ale iPad najmniej ze wszystkich. Brak USB i innych bardzo ważnych funkcji przy cenie półtora raza wyższej niż normalny lepiej wyposażony tablet to pomyłka.

Tak, zgadzam się. Ale jak widać stworzenie tabletu, który będzie lekki a równocześnie będzie długo pracował na baterii nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. Od premiery iPada już trochę mineło, a jak na razie wysypu tanich tabletów nie widać.

Apple wykorzystał w iPadzie dedykowany processor Apple A4 oparty na architekturze ARM, być może jego wydajność/W jest lepsza od procesora Intel Atom.
    daavid117
    Poziom 42  
    Nie ma wysypu, bo niby dlaczego miałby być? Tablety są na rynku od bardzo dawna. Co do baterii i ogólnych możliwości to można w internecie znaleźć obrazek - porównanie możliwości iPad'a i tabletu HP (uwaga!) sprzed bodajże pięciu lat. Apple nie wprowadził niczego nowego. Powielił rozwiązania i do tego nieco okroił by upakować to w ładne pudełko. Wyniki sprzedaży to dzieło genialnych speców od marketingu.
    bvr
    Poziom 14  
    daavid117 napisał:
    Nie ma wysypu, bo niby dlaczego miałby być?

Bo Apple właśnie wszystkim udowodnił, że na tablety jest rynek. Nawet jeśli założymy, że rynek ten został wykreowany, to nie wierzę, że inne firmy nie chcą się załapać na kawałek tego tortu.

Cytat:
    Tablety są na rynku od bardzo dawna. Co do baterii i ogólnych możliwości to można w internecie znaleźć obrazek - porównanie możliwości iPad'a i tabletu HP (uwaga!) sprzed bodajże pięciu lat.

Po pierwsze obrazek to tylko obrazek. Po drugie jeśli HP ma technologię to dlaczego tablet HP to jak na razie tylko pogłoski?

Cytat:
    Apple nie wprowadził niczego nowego. Powielił rozwiązania i do tego nieco okroił by upakować to w ładne pudełko.

W/g mnie po prostu zrobił to dobrze.
    daavid117
    Poziom 42  
    Cytat:
    Bo Apple właśnie wszystkim udowodnił, że na tablety jest rynek. Nawet jeśli założymy, że rynek ten został wykreowany, to nie wierzę, że inne firmy nie chcą się załapać na kawałek tego tortu.

Ale na rynku są inne, ciekawsze tablety. Sam stałeś się ofiarą marketingu Apple, bo nawet nie wiesz o produktach konkurencyjnych.

Cytat:
    Po pierwsze obrazek to tylko obrazek. Po drugie jeśli HP ma technologię to dlaczego tablet HP to jak na razie tylko pogłoski?

Pogłoski? Hp był produkowany przez jakieś trzy lata. Marketingowcy jak widać zawiedli lub został on wypuszczony gdy świadomość społeczna była wyższa niż dziś.
    iPad posiada prawie 96% rynku tabletów

Cytat:

Może i dobrze, ale faktem jest, że ludzie kupują ten "tablet", po to by go mieć, a nie po to by go używać.[/quote]
    bvr
    Poziom 14  
    daavid117 napisał:

Ale na rynku są inne, ciekawsze tablety. Sam stałeś się ofiarą marketingu Apple, bo nawet nie wieszo produktach konkurencyjnych.

Bynajmniej. Możesz podać jakieś konkretne przykłady? Mam tu na myśli link do strony producenta. Bo szukałem 2 miesiące temu i żaden z znanych mi producentów (HP, Dell, Lenovo, MSI, Asus, Archos) nie miał jeszcze w swojej ofercie tabeltu zbliżonego możliwościami do iPada. Być może coś przeoczyłem.

Cytat:
    Może i dobrze, ale faktem jest, że ludzie kupują ten "tablet", po to by go mieć, a nie po to by go używać.

Czyli kupują i trzymają w szufladzie?

EDIT: Owszem ostatnio pokazał się tablet Samsunga, w cenie zbliżonej do iPada.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    daavid117
    Poziom 42  
    Powiedz więc do czego może służyć iPad? Internet, muzyka (brak 3,5 jack?), filmy. Hmm to nawet PSP potrafi, a kosztuje kilkakrotnie mniej. Do pracy iPad z pewnością nie służy, bo jakoś nie wyobrażam sobie pracy na czymś bez chociażby USB. Monitora lub projektora nie podłączysz. Powiedz więc do czego jeszcze może on służyć? Teraz na rynku nie ma wielu tabletów, bo okazały się średnio użyteczne. Lepiej zakupić netbook'a lub laptopa o dużo większych możliwościach i podobnych gabarytach.

Do kolegi wyżej: To nie oszczędność, to polityka. Chcesz słuchać muzyki? Kup słuchawki od Apple, bo inne pasować nie będą.
    bvr
    Poziom 14  
    Cytat:
    iPad nie ma nawet gniazda słuchawkowego?

Ma. Wystarczy sprawdzić. Link

daavid117 napisał:
    Powiedz więc do czego może służyć iPad? Internet, muzyka (brak 3,5 jack?), filmy. Hmm to nawet PSP potrafi, a kosztuje kilkakrotnie mniej. Do pracy iPad z pewnością nie służy, bo jakoś nie wyobrażam sobie pracy na czymś bez chociażby USB. Monitora lub projektora nie podłączysz.

Podłączysz Link, jak również klawiaturę Link. Nie wiem skąd koledzy czerpiecie swoją wiedzę na temat iPada, bo na pewno nie ze strony producenta.

Cytat:
    Powiedz więc do czego jeszcze może on służyć? Teraz na rynku nie ma wielu tabletów, bo okazały się średnio użyteczne. Lepiej zakupić netbook'a lub laptopa o dużo większych możliwościach i podobnych gabarytach.

Wszystko zależy od pracy jaką wykonujesz. Ja kupiłbym tablet (nie koniecznie iPad) ponieważ w mojej pracy często czytam dokumenty pdf. Zamiast siedzieć przed monitorem, wolałbym to robić siedząc w fotelu. Netbook do tego celu się nie nadaje ponieważ ma małą wysokość ekranu i ekran trzeba przewijać. A to nie jest zbyt wygodne jeśli np chce się porównać wykres z tekstem.

Z bardziej futurstycznych zastosowań (jak na Polską rzeczywistość) wyobraź sobie, że lekarz w szpitalu używa tabletu. W ten sposób ma bardzo łatwy dostęp do historii choroby pacjenta, wyników badań czy np zdjęć. Tym bardziej, że wiele takich informacji już przetwarza się elektroniczne (np zdjęcia rtg, tomografia, itd). Chyba przyznasz, że tablet w takim przypadku jest poręczniejszy niż netbook czy smartphone.

Także zastosowania są, może nie dla wszystki. Ale to nie znaczy, że pomysł należy od razu krytykować.
    daavid117
    Poziom 42  
    Podłączysz wszystko... co wyprodukuje Apple. Sam sobie dopowiedz resztę. W szpitalach nie używa się tabletów tylko po prostu ekrany dotykowe. Mówiłem, że tablety są średnio użyteczne. Nie widzę tylko sensu w kupowaniu tak drogiej zabawki jak iPad. Jeżeli Ty widzisz to gratuluję. Niestety 99% nabywców tego "cuda" kupuje je by być "trendy" (jazzy czy jak to tam dzisiaj jest).