Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karty pamięci Transcend Ultimate 64 GB Class 10 SDXC i CFast

lukasker 03 Lis 2010 08:55 2285 3
  • Karty pamięci Transcend Ultimate 64 GB Class 10 SDXC i CFastKarty pamięci Transcend Ultimate 64 GB Class 10 SDXC i CFast Firma Transcend jako kolejna wprowadziła do swojej oferty karty pamięci 64 GB Class 10 SDXC. Posiadają one prędkości do 25 MB/s i świetnie sprawdzą się, np. w kamerach Full HD. Niestety nie podano ani cen ani daty dostępności.
    Drugą nowością od firmy Transcend jest linia kart CFast. Nowe karty używają interfejsu SATA i są dostępne w pojemnościach 2 GB, 4 GB, 8 GB i 16 GB. Karty te mają zastąpić popularne karty CompactFlash. Oferują one prędkości do 108 MB/s. Karty posiadają technologie StaticDataRefresh i EarlyRetirement, pozwalające na wykrywanie błędów i przedłużenie żywotności kart
    Niestety nie podano ani cen ani daty dostępności.

Źródło: 1;2

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Specjalizuje się w: programowanie, strony www, sprzęt komputerowy
    lukasker napisał 2900 postów o ocenie 142, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kaisuj
    Poziom 1  
    Zastanawia mnie oryginalność tych kart na polskim rynku. W wielu sklepach są oferowane za około 340zł do maks 400zł. Na amerykańskiej stronie producenta cena wynosi 205$ netto co powinno dawać około 700zł. Czy tak niska cena, w co by nie mówić największych polskich sklepach internetowych, świadczy o tym, że sprzedawane są jakieś podróbki?
    Na fotopolis http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11098 sugerują cenę 685zł, a więc zbliżoną do tej podawanej na amerykańskiej stronie.
    Nie bardzo wiem, co o tym myśleć. Może ktoś już kupował i ma doświadczenie z tymi kartami?
    1110krzysztof
    Poziom 9  
    Kupiłem pod koniec lipca br na ebay uk od sprzedawcy z UK transcend 32 gb 10 class. cena Ł 26.50. Okazało się że karta ma prędkość zapisu max 2.3 Mb/s, brakuje "product serial number".
    Polecam home page trancend do sprawdzenia czy nie jest to podrobiony produkt.
    Po wymianie korespondencji ze sprzedawcą zdecydowałem się ją zostawić za cenę Ł11.50.Posiadany przeze mnie sprzęt kamera panasonic , nawigacja,laptop ,pc pozwala z niej korzystać.Mam jednak inną kartę "no name" z logiem SDHC 16 gb jest beznadziejna.Zapisane zdjęcia pozwala odczytać ale większe pliki są niecztelne.