Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica AK261 - cały czas mrozi

waldekwoj 03 Nov 2010 11:47 7243 8
 • #1
  waldekwoj
  Level 14  
  Witam..

  Nie mam doświadczenia z naprawami tego sprzętu. Zamrażarka do zabudowy działała prawie 10 lat, aż się popsuła, trochę szkoda jej. Żona chcę jednak ją naprawić, ale proszę jeszcze o poradę w diagnostyce. Zamrażarka działa, ale nie wyłącza się, cały czas mroźi. Z tyłu zauważyłem wybrzuszenie na klapce plastikowej i nawet klapka odeszła od obudowy, ponieważ lód otworzył na zewnątrz . Rownież lód był za tylna ścianką który spowodował odklejenie się tej ścianki. Po rozmrożeńiu lód zeszedł z tylnej ścianki obudowy ale woda dalej w niej była, postanowiłem delikatnie na dole zrobić otwór i spóśćić wodę, ale co dalej?

  Czy wymienić termostat, ale nie wiem czy warto ?

  Może dokręcić tą tylna ściankę, wyczyścić klapkę i spawdzić jak działa( mroźi dość dobrze) , czy szukać nowej..

  Mam na oku Whirpool ART455 i tylko z takimi rozmiarami mogę mieć? co o niej sądzicie
 • #2
  bajer1
  Level 27  
  Witam wymień termolegurator nie kosztuje chyba aż dużo a ścianka przemarzła więc trzeba by było czymś izolować.Pozdrawiam
 • #3
  waldekwoj
  Level 14  
  Witam..

  Spróbuje wymienić termostat, koszt zakupu to 30zł, tylko mam pytanie, czy występuje jakiś problem przy wymianie? i czy po wymianie trzeba wszytko uszczelnić i co zrobić, aby ta ścianka przylegiwała do lodówki?

  pozdrawiam
 • #4
  Szarobury
  Level 20  
  Przed wymianą termostatu dobrze jest zmierzyć temperaturę wewnątrz zamrażarki, bo być może w środku jest tylko -15*C. To że "mroźi dość dobrze" to nie oznacza, że osiąga wymaganą temperaturę. Przemrożoną piankę należy wygrzebać w miarę możliwości i uzupełnić pianką montażową, ściąć na równo i nakleić folię samoprzylepną/okleinę co by nie ciągnęło wilgoci.
 • #5
  waldekwoj
  Level 14  
  Witam..

  Obecnie wymieniłem termostat i zrobiłem izolację, ustawiłem pokrętło na 4 i będę sprawdzał. Tylko mam jedno pytanie jaka powinna być temp. w zamrażalniku ? ( wstawiłem termometr, obecnie pusta lodówka)

  pozdrawiam.
 • #6
  Szarobury
  Level 20  
  Sprawny układ chłodniczy pracując przez noc nie wyłączając się powinien wymroźić -30*C i niżej. Natomiast z termostatem tak od np -15*C do -22*C.
 • #7
  waldekwoj
  Level 14  
  Witam..

  Jestem po wym termostatu. Lodówka wyłącza, ale bardzo długo chodzi i mrozi.Temperatura w zamrażalniku -14stopni w chłodziarce około 1 stopnia. W czasie mrożenia strasznie bulgocze w lodówce.Tak jak zauważyłem lodówka chodzi non stop około 3h i po tym czasie wyłączy się tak na 15 minut i z powrotem włącza się na ten prawie sam czas. Nie stwierdziłem żadnych wycieków, czyżby za mało czynnika chłodzącego? Na tylnej ściance w chłodziarce są małe skropliny, ale to chyba dobrze.
 • #8
  Szarobury
  Level 20  
  Tak jak pisałem wcześniej, że układ nie osiąga wymaganej temperatury. Zbędna wymiana termostatu. Minimalna nieszczelność i ubytek czynnika, lub przytkana kapilara. Ale niestety tego sam już raczej nie naprawisz.
 • #9
  waldekwoj
  Level 14  
  Witam..

  Dziękuje za informacje chyba dam sobie spokój z tą lodówką, czas na nową.

  chciałbym podziękować wszystkim kolegą za dobre rady!

  pozdrawiam.