Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica AK261 - cały czas mrozi

waldekwoj 03 Nov 2010 11:47 7243 8
    waldekwoj
    Level 14  
    Witam..

Nie mam doświadczenia z naprawami tego sprzętu. Zamrażarka do zabudowy działała prawie 10 lat, aż się popsuła, trochę szkoda jej. Żona chcę jednak ją naprawić, ale proszę jeszcze o poradę w diagnostyce. Zamrażarka działa, ale nie wyłącza się, cały czas mroźi. Z tyłu zauważyłem wybrzuszenie na klapce plastikowej i nawet klapka odeszła od obudowy, ponieważ lód otworzył na zewnątrz . Rownież lód był za tylna ścianką który spowodował odklejenie się tej ścianki. Po rozmrożeńiu lód zeszedł z tylnej ścianki obudowy ale woda dalej w niej była, postanowiłem delikatnie na dole zrobić otwór i spóśćić wodę, ale co dalej?

Czy wymienić termostat, ale nie wiem czy warto ?

Może dokręcić tą tylna ściankę, wyczyścić klapkę i spawdzić jak działa( mroźi dość dobrze) , czy szukać nowej..

Mam na oku Whirpool ART455 i tylko z takimi rozmiarami mogę mieć? co o niej sądzicie
    bajer1
    Level 27  
    Witam wymień termolegurator nie kosztuje chyba aż dużo a ścianka przemarzła więc trzeba by było czymś izolować.Pozdrawiam
    waldekwoj
    Level 14  
    Witam..

Spróbuje wymienić termostat, koszt zakupu to 30zł, tylko mam pytanie, czy występuje jakiś problem przy wymianie? i czy po wymianie trzeba wszytko uszczelnić i co zrobić, aby ta ścianka przylegiwała do lodówki?

pozdrawiam
    Szarobury
    Level 20  
    Przed wymianą termostatu dobrze jest zmierzyć temperaturę wewnątrz zamrażarki, bo być może w środku jest tylko -15*C. To że "mroźi dość dobrze" to nie oznacza, że osiąga wymaganą temperaturę. Przemrożoną piankę należy wygrzebać w miarę możliwości i uzupełnić pianką montażową, ściąć na równo i nakleić folię samoprzylepną/okleinę co by nie ciągnęło wilgoci.
    waldekwoj
    Level 14  
    Witam..

Obecnie wymieniłem termostat i zrobiłem izolację, ustawiłem pokrętło na 4 i będę sprawdzał. Tylko mam jedno pytanie jaka powinna być temp. w zamrażalniku ? ( wstawiłem termometr, obecnie pusta lodówka)

pozdrawiam.
    Szarobury
    Level 20  
    Sprawny układ chłodniczy pracując przez noc nie wyłączając się powinien wymroźić -30*C i niżej. Natomiast z termostatem tak od np -15*C do -22*C.
    waldekwoj
    Level 14  
    Witam..

Jestem po wym termostatu. Lodówka wyłącza, ale bardzo długo chodzi i mrozi.Temperatura w zamrażalniku -14stopni w chłodziarce około 1 stopnia. W czasie mrożenia strasznie bulgocze w lodówce.Tak jak zauważyłem lodówka chodzi non stop około 3h i po tym czasie wyłączy się tak na 15 minut i z powrotem włącza się na ten prawie sam czas. Nie stwierdziłem żadnych wycieków, czyżby za mało czynnika chłodzącego? Na tylnej ściance w chłodziarce są małe skropliny, ale to chyba dobrze.
    Szarobury
    Level 20  
    Tak jak pisałem wcześniej, że układ nie osiąga wymaganej temperatury. Zbędna wymiana termostatu. Minimalna nieszczelność i ubytek czynnika, lub przytkana kapilara. Ale niestety tego sam już raczej nie naprawisz.
    waldekwoj
    Level 14  
    Witam..

Dziękuje za informacje chyba dam sobie spokój z tą lodówką, czas na nową.

chciałbym podziękować wszystkim kolegą za dobre rady!

pozdrawiam.