Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć grzałkę 2000 W by włączał ją stycznik TSM1 ?

03 Lis 2010 14:06 7452 7
  • Poziom 9  
    Bardzo proszę o poradę w zakresie podłączenia przez stycznik TSM1, grzejnika lub grzałki o mocy 2000 W . Stycznik ma oznaczenia do podlączenia przewodów ,takie jak :

R
    S
    T

oraz :

U
    V
    W

jak i : 1,2,3,4,5,6,7,8, oraz a i b

Chciałbym tak podłączyć grzejnik ,pod styki ,by stycznik włączał mi go. Proszę o poradę w tej kwestii.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    a i b to styki sterownicze - podłączając pod nie "pełne" napięcie (230V) stycznik ustawi się w pozycji włączonej - będzie przewodził. Jest to stycznik 3-fazowy, dlatego masz 3 pary, równolegle działających styków RU, SV, TW. Jeżeli twój grzejnik jest 1 fazowy, wykorzystujesz tylko jedna parę styków. Np. pod R podajesz zabezpieczoną (B16) fazę, a pod U - "odlot" do przewodu fazowego grzejnika. N (zero) przesyłasz bezpośrednio. Co ma sterować tym grzejnikiem? Zwykły wyłącznik? termostat? impuls z licznika dwu-taryfowego?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Tu masz schemat bez żadnych "odlotów " "dolotów" i "grzmotów"
    Ostrożnie z tym. Pamiętaj że 230 V potrafi zabić.
  • Poziom 12  
    Ten schemat jest błędny - sugeruje zabezpieczenie cewki stycznika tym samym zabezpieczeniem co odbiornika 2kW?
  • Poziom 15  
    Nie no. Tam niema pokazanego ani jednego zabezpieczenia. Równie dobrze można powiedzieć, że sugeruje wpięcie tego układu prosto ze słupa linii nN. Weź się ogarnij. Jak potrzebujesz pkt. to Ci moge przesłać.
    Jak masz chęć to popraw cały schemat uwzględniając wszystko co jest potrzebne w tym układzie... Ja dałem schemat jak to połączyć i nie mieć odlota z dolotem.
  • Poziom 42  
    Witam!

Nie obrażaj się kolego na słuszną uwagę. Twoja rada powinna być kompletna. Zaś to jak ja potraktuje autor wątku to całkiem odrębna sprawa.
    Twój rysunek powinien być kompletny i profesjonalny. A taki nie jest.
  • Poziom 15  
    Mój rysunek obrazuje jasno co i jak powinno być połączone aby uzyskać założony efekt.
    Uważam , że zamieszczony schemat jest wystarczający, żeby wyjaśnić zasadę działania.

Czytam rady o dolotach, odlotach, zerach równanym N , to staram się szybko reagować. Potem widzę wpis że są błędy w schemacie od tego samego autora co "odlatywał" przed momentem. Też byś kkas12 nie zapanował nad sobą przez moment.
  • Poziom 9  
    Tym grzejnikiem na 230 V ma jedynie sterować wyłącznik. Serdeczne dzięki za poradę.i objaśnienie konkretnych styków.