Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Bose w Hondzie Accord. Na co wymienić?

Snorlax 03 Lis 2010 16:35 4262 13
  • #1 03 Lis 2010 16:35
    Snorlax
    Poziom 9  

Fabryczny głośnik basowy z systemu Bose charczy. Jest on trochę w nietypowym rozmiarze - 9". Głośnik zasilany jest fabrycznym wzmacniaczem Bose 100W. Jest umiejscowiony w półce. Mocą jakoś strasznie nie powala, jest to bardziej uzupełnienie niskich tonów. W każdym bądź razie zastanawiam się czy można by tam wsadzić coś lepszego bez wymiany wzmacniacza itp. W końcu ma już parę lat i może jakiś nowy głośnik spisywał by się lepiej. Tylko nie mogę nic znaleźć w takim rozmiarze.

Tak wygląda obudowa głośnika:

A tak wygląda wnęka na której opiera się głośnik:

Da się tutaj wstawić coś innego?

Pozdrawiam

0 13
  • #2 03 Lis 2010 17:00
    gosztekseba
    Poziom 31  

To coś ma 9"? Czy 9 cm? Bo jakoś w porównaniu z kablem to coś mi się nie wydaje aby miał on 22,5 cm.

0
  • #3 03 Lis 2010 17:11
    Snorlax
    Poziom 9  

Ma 9 cali.
    To co widać na drugiej fotce (te żółte) to dół głośnika.

Tak wygląda od góry:

0
  • #4 03 Lis 2010 17:34
    gosztekseba
    Poziom 31  

Ten głośniczek wygląda mizernie. Według mnie nie ma sensu ładować tam większego głośnika gdyż będzie miał za małą objętość żeby pokazać co potrafi. Lepiej zamontuj jakąś skrzynie do bagażnika a jeśli nie masz miejsca to dobrze wygłusz drzwi i na półkę "wrzuć" coś co zagra basem. Napędź to wzmacniaczem czterokanałowym na przetwornicy jakimś Magnatem, Blaupunktem, JBL'm czy innym markowym. Nie opłaca się kombinować z tym. Pochwal się jeszcze tym wzmacniaczem. Najlepiej jakbyś odkręcił obudowę i zrobił zdjęcie wnętrza. Pozdrawiam

0
  • #5 03 Lis 2010 18:17
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak czytam takie rady to mam mroczki przed oczami.

Super produkty zaproponowane.

Jestem pod wrażeniem.

0
  • #6 03 Lis 2010 18:29
    gosztekseba
    Poziom 31  

pan dan napisał:
    Jak czytam takie rady to mam mroczki przed oczami.

Super produkty zaproponowane.

Jestem pod wrażeniem.

Co mu da jak wrzuci tam lepszy głośnik i napędzi wzmacniaczem niby 100W? Co do wzmacniaczy podałem przykłady gdzie jakość/cena idą w parze.

0
  • #7 03 Lis 2010 19:04
    Snorlax
    Poziom 9  

No ja wiem, że mi nic nie da wrzucenie głośnika 250 RMS pod wzmacniacz 100W. Zresztą w takie miejsce jak półka byłoby to błędem mimo, że jest sztywna i można ją dobrze wygłuszyć. Myślałem o kupieniu normalnej skrzyni i wzmacniacza a w miejscu fabrycznego głośnika nie wkładać nic. Przykryć tylko maskownicą i zostawić dziure, która zapewni, że dźwięk z bagażnika będzie miał łatwiej dostać siędo kabiny (auto z nadwoziem sedan).

Jednak nie potrzebuje aż tyle basu, żeby kłaść skrzynie z prawdziwego zdarzenia. Interesuje mnie efekt podobny do tego co miałem do tej pory tylko chciałbym przy okazji wymiany głośnika, żeby było troszkę lepiej z wykorzystaniem seryjnego wzmacniacza.

Co do wzmacniacza to uwierz mi, że daję radę bo parę osób już go podpinało pod normalne skrzynki. Wiadomo, że jeszcze sporo mu brakuje, ale na pewno wolałbym taki niż chińskie 1000W.

Ogólnie dźwięk obecnego systemu Bose wystarcza mi. Niekoniecznie zależy mi, żeby bass łomotał w bagażniku, bardziej wole jakość dlatego pytam czy jest szansa, żeby włożyć coś ciekawego w tą fabryczną obudowę.

Jedna osoba podpowiedziałą mi, że można tam zabudować mały sub 8". Czy takie rozwiązanie ma sens?

Dodam jeszcze, że nie chce żadnych głośników w półkę bo mam w tylnych drzwiach, więc chyba mija się to z celem...

0
  • #8 03 Lis 2010 19:09
    qstosz

Jasne głośniki w półkę :D

Świetna rada.

Poszukaj HX08

Najlepsze 8" jakie słyszałem ( dotychczas ).

Chociaż z tymi 100W raczej nie pokaże pazura.

Jeżeli jednak upierasz się przy 8" to poszukaj DLS-a w308

łatwo go wykarmić i świetnie zgrywa się z przodem.

0
  • #9 03 Lis 2010 19:33
    Snorlax
    Poziom 9  

Hmmm a coś tańszego możesz polecić?

1
  • Pomocny post
    #10 03 Lis 2010 19:43
    qstosz

Gdyby udało Ci się wyszukać Audaxa

Był chyba nawet w 9"

Czasem pojawiają się na balledro.

Są szybkie głośne i łatwe do wykarmienia.

0
  • #11 03 Lis 2010 19:47
    gosztekseba
    Poziom 31  

pan dan napisał:
    Gdyby udało Ci się wyszukać Audaxa

Był chyba nawet w 9"

Czasem pojawiają się na balledro.

Są szybkie głośne i łatwe do wykarmienia.

No ale ile on ma dm³ aby to zagrało basem? Przecież jeśli jest bardzo mała objętość to powalająco nie zagra... Ale to tylko według mnie. Powołuje się na własne doświadczenia. Kolega na pewno ma je większe.

0
  • #12 03 Lis 2010 22:23
    Snorlax
    Poziom 9  

Pan Dan czy ten głośnik zagra dobrze bez skrzynki?

0
  • #13 03 Lis 2010 22:26
    qstosz

Bez skrzynki żaden nie zagra.

0
  • #14 03 Lis 2010 22:42
    Snorlax
    Poziom 9  

A czy bagażnik nie działa w podobny sposób jak skrzynia? W sumie to zamknięta przestrzeń tylko trochę spora...

0